Takım”Taş”Lık

Antalyaspor, takım olma yolunda beraber savunan ve beraber hücum eden bir yapıyla bizlere bu devre taş gibi takım izlettirir…

Takım”Taş”Lık
24 Ocak 2018 07:58

Habersizce geldi fakat yirmi günde takıma yaptığı olumlu etki ortada Hamza Hamzaoğlu’nun. Beşiktaş maçında elindeki kadroya göre çıkardığı ilk 11’de tek hatası vardı, o da sol bekte Quaresma’nın önünde ağır kalacağı açık ve net olan Musa Nizam tercihiydi.

Ne kadar da nüfus kütüğünde Antalya yazsa da, efendiliği ve takım sevgisi açık net belli olsa da üzülerek söylüyorum kendisi Süper Lig için yetersiz bir oyuncudur. Bunun yanında Zeki’nin takıma dönüşü ve oynadığı futbol ise takdire şayan. İnanılmaz gelişim gösteriyor. Zeki böyle devam ederse  Antalyaspor onu elinde zor tutar diye düşünüyorum. Danilo’yu kazanıyor gibi Hamza Hoca ve doğruyu yapıyor. Kendisi büyük silah Antalyaspor için. El Kabir doğru yolda ilerliyor. Emre Güral savaşıyor. Nazım’ın cesaretli oyunu yararlı fakat biraz daha tecrübe kazanması gerek. Kendisinde ısrar edilmeli…

Morais’ten bu yana kazandığı toplarda dikine çok adamla hızlı bir eşekilde hücüm eden bir Antalyaspor yoktu. Beşiktaş maçında zaten genlerinde olan bu özelliği çok iyi kullandı Antalyaspor. Çok da pozisyon buldu. Israr edilirse bu özellik çok puan kazandırır. Antalyaspor, takım olma yolunda beraber savunan ve beraber hücum eden bir yapıyla bizlere bu devre taş gibi takım izlettirir.

Hamza Hocaya destek olunmalıdır. Antalyaspor’a şampiyonluk yaşamış kaç teknik adam geldi, düşünülmelidir. Hamza Hoca, bu raddeye kazıyarak, çalışarak gelen bir hoca… Ben başarılı olacağı kanaatindeyim. Umarım yanılmam.