Takımın Pike Hali

Levent Sağlam yazdı…

Takımın Pike Hali
21 Ocak 2020 07:27

Sezon başından başlayıp, ikinci yarı Göztepe lig maçına kadar geçen sürede yine aynı yanlışlar devam ediyor. Sezon başı bir önceki kadroyu elinde tutamamanın sonuçları ve bu sonuçların telafisinin, ilk yarı bitiminde telafi edilememesi durumu, Göztepe maçında da gün yüzüne çıktı.

İlk yarıda, ilk altı hafta sonunda yapılmayan hoca değişikliğinin ligin 11. haftasında yapılması, hocanın yerine Başakşehir takımında yardımcı antrenörlük yapan bir ismin teknik direktör olarak getirilmesi, en son gelen Tamer Tuna’nın ise zamanında takımın başına getirilmemesi ve eline devre arası transferlerinin tam anlamıyla teslim edilememesi tamamiyle yönetimsel bir hatadır.

Devre arası transfer çalışmaları altıncı hafta sonunda, getirilecek olan daha tecrübeli bir hocayla ve doğru bir transfer politikasıyla başlamalıydı. Bu, yapılan en önemli hatadır ve bunun da telafisi olmaz.

Antalyaspor’un Göztepe maçı kadrosuna bakarsak, yaş ortalamasının otuzun üzerinde olması çok düşündürücü. Transfer edilen Podolski (34), Veysel Sarı (31) ve Kudryashov(34)’un yaşlarının da otuzun üzerinde olması, bu işini tuzu biberi oldu.

Bu yaş ortalamasına sahip bir takımla ne kadar mücadele edebilirsiniz? Bu oyuncular Antalyaspor’un ligde kalmasına ne kadar katkı koyar, varın siz düşünün.  

Şampiyonluğa oynayan takımlar ve ligden düşmemeye oynayan takımların ilk yaptıkları iş, bir an evvel transferlerini tamamlayıp, takımın uyum içinde çalışmasını sağlamak olmaktadır. Hocasını bile geç getiren, bunun yanında ligin ikinci yarısına transferlerini tamamlayamadan giren ve hatta transfer yapmayı düşündüğü Podolski’yi Göztepe maçında tribünde oturtan Antalyaspor için bu durum hiç de iç açıcı değildir.

Yine Göztepe maçında gördük ki, bu takımın tutanı da atanı da yok. Savunması yok, saha içinde direnci yok. Daha doğrusu bu futbolcu topluluğu takım olamamış. Bu tablo içinde görünen, Antalyaspor’da çözülmesi gereken sorunlar halen çözülememiş.

Bir taraftar olarak umutsuzluğu asla kabul etmem ve mücadelemi sonuna kadar veririm. Fakat takımın bu halini gördükten sonra, ister istemez tabir-i caizse daha piste inmeye varken, uçağın pike yapmış hali, hiç de hoşuma gitmiyor.