Tadı Tuzu Yok

Fahrettin Kayan yazdı…

Tadı Tuzu Yok
30 Haziran 2020 08:54

Kupadan elendik, ligde sıralamada bir tehlikemiz ya da üst sıra amacımız kalmadı. Ama yaptığınız meslek gereği sizi takip eden taraftarlar için dahi olsa işi biraz daha ciddi yürütmek zorundasınız.

Yenilmezlik serimiz 11 maç oldu ve bu büyük bir başarı. Ancak o kadar kötü ve zevksiz bir oyun oynadık ki, keyfini çıkarması neredeyse imkansız. Son dakikalarda gelen şans penaltısı sayesinde 1 puanı kurtarabildik.

Otel hayatı güzel iş, boş zamanlarında kendini golfe vermek keyifli olsa gerek. Ama haftada bir gün bari taraftar için keyif vermek gerekiyor. Pandemi dönemi zaten tatil gibi geçti ancak lig başladıktan sonra kupadan elenince de tatilinizi uzatıyorsunuz. İnsan sormadan yapamıyor; kupadan bu kadar kötü oyun ve skorla elenmedeki derdiniz, tatile erken çıkmak mıydı?

Futbol anlamında resmen ne tadımız var ne de tuzumuz…

Maça gelirsek, sakatlıklar ve fizik kondisyon nedeniyle zorunlu rotasyon olması gerektiği gibiydi ancak geçen haftada söylediğim gibi takımın tek hücum anlayışı hızlı ataklar ve kontralar, bunu çalışan Gaziantep’te Amilton’u doğraya doğraya yaptığı faullerle kolumuzu kanadımızı kitledi. 

Bu konuda gelecek sezona aynı sıkıntıları yaşamamak adına şimdiden çözüm üretmek gerekiyor. Yoksa iki maçımızı izleyen her takım bizi çok rahat durdurabilecek çözümler üretebilecek.

Bundan sonra kalan fikstürümüze bakarsak, muhtemelen Süper Lig şampiyonluğunun yolu Antalyamızdan geçecek. Şampiyonluk adaylarının hepsiyle maçımız var ve sıralamaya direkt etki edeceğiz. Bu durumda hiçbir dedikoduya mahal vermeden her maç elimizden geleni yapmamız gerekiyor. Bu şehir ve bu takım, tarihi boyunca böyle spekülasyonlara mahal vermedi. İnşallah bu senede her maça aynı hırs ve azimle çıkarak bu dedikoduların önüne geçecektir. 

Son olarak pandemi sonrasında düşük formuyla gündeme gelen Jahovic, hiçbir şekilde kıpırdama göstermiyor. Ancak formasındaki amblem yerine kameralara otelin ismini göstermesi, her gol sevincinden sonra golf sevincini göstermesi enteresan. Keşke sahadaki ürün yerleştirme gibi reklam hareketleri kadar oyun olarak da biraz hareketlenme görebilsek. Çünkü biz bildiğimiz ve tanıdığımız Jahovic’in oyununu çok özledik.

Şampiyonluk adaylarına karşı bu tatsız tuzsuz oyunumuz hiçbir işe yaramayacak. En azından kendini vitrinde hisseden oyuncular için kendini kanıtlama haftaları, bari bunun için biraz olsun hareket ve azim gösterin.

Beş günde içinde bütün ligin kaderini belirleyecek 2 kritik maç bizi bekliyor. Haydi beyler, bu hafta alnımızın akıyla ve kimseye laf vermeden tamamlayacağımız bir hafta olsun.