Sutopunun Kızları

Antalyaspor adını sutopu ile Adana’da temsil eden takımımız gerçekten yetenekli bir gruptu …

Sutopunun Kızları
23 Ağustos 2017 09:28

Bu hafta çok güzel bir tesadüf yaşadım Antalyaspor adına. Adana’ya yakın bir arkadaşımın düğünü için gittim. Antalyaspor Bayan Sutopu Takımı da Adana’da maça çıkacakmış. SadeceAntalyaspor.com adına bunu bir fırsata çevirdik elbette.

Uzun zaman sonra ilk kez bir sutopu maçı izleyecektim. İzlediğim ilk ve tek sutopu maçı Ankara’da ODTÜ ile oynadığımız maçtı. Yanlış hatırlamıyorsam Antalyaspor için bir araya gelmiş eski sutopçu ağabeylerimizin kendi imkanlarıyla kurdukları bir takımdı. Alp Özel ve Tarkan Saçalır da o takımda oyuncuydular o yıllarda.

Yıllar sonra bu ağabeylerimiz ilk önce yüzmeye el atıp Antalyaspor Yüzme Okullarını kurdular. Aslında Antalya gibi bir deniz kentinde yüzmeye verilen önemin düşündürücü boyutunu gözler önüne serdiler. Kurslarda şu an çok sayıda öğrenci bulunuyor. Bu da ihtiyacın ne boyutta olduğunun bir göstergesi bana göre.

Antalyaspor adını sutopu ile Adana’da temsil eden takımımız gerçekten yetenekli bir gruptu. Alp Abi ve Tarkan Abi’nin, –abi diyorum çünkü Adana’da görüştüğümüz süre boyunca beni takımdan ayrı düşünmeyip çok yardımcı oldular– tecrübeleriyle birlikte çok iyi yerlere gelebilecek bir grup… Takımdaki kızların genç olması da bizim için avantaj olmuş. Yorulmayan, hızlı yüzen, isteyince başarılı olabilen pırıl pırıl kızlar…

Kulüp, gelecek vaat eden bu kızlar için bütün olanakları sunmuş. Antalyaspor adını daha güzel yerlere taşımak adına çok güzel işler yapılıyor. Gerçekten umut doldum.

Kızların çıktıkları maçlar önemli maçlardı. Süper Lig mücadelesi verdiler ancak biraz şansızlık, biraz hata lige çıkmamıza müsaade etmedi. Yine de onlar çok güzel bir başarı gösterdiler bana kalırsa. Gösterilen mücadele, maçı kaybedince üzülmeleri bile arma adına çok büyük sorumluluk taşıdıklarının bir kanıtı.

Önümüzdeki hafta sonu sutopu turnuvası yapılacak. Turnuvaya Adana’da maç yaptığımız takımlar ve daha birçok takım katılacak. Bu turnuva da kızlar için büyük bir şans. Ne kadar çok maç yaparlarsa armayı o kadar çok yukarı çıkaracaklar.

Alp Özel, Tarkan Saçalır ve hatta emeği geçen bütün herkese buradan teşekkür etmek istiyorum. Çok uğraşıyorlar, hırslılar ve hırs yapmakta haklılar. Diğer takımlardan farklı ve özeliz. Bunun için de çok daha iyi yerlere geleceğimizden eminim.

Tabii ki kızların yanı sıra sonunda gerçekleşen 10 numara transferinden de bahsetmek gerek. Nasri Antalyaspor’a geldiği için mutlu görünüyor. Umarım bol bol gol atıp bizi de mutlu eder.

Bunun dışında hafta sonunu birlikte geçirdiğim sutopu takımındaki bütün kızları buradan kucaklıyorum. Öncelikle bir Antalyaspor taraftarı, ardından ablaları olarak onlara güvendiğimi bilmelerini istiyorum. Onlar da kendilerine güvensinler. Çünkü sizler Antalyaspor adına çok güzel şeyler yapacaksınız biliyorum.

Hepinizi kucaklıyorum kızlar.

 

 

 

 

ETİKETLER: