TFF’den Çok Tartışılacak Devam Kararı

TFF Başkanı Nihat Özdemir, konuk olduğu programda önemli açıklamalarda bulundu.

TFF’den Çok Tartışılacak Devam Kararı
17.05.2020
A+
A-

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, CNN Türk’te Hakan Çelik’in sunduğu Hafta Sonu programına konuk oldu ve gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

12 Haziran’da başlaması planlanan ve seyircisiz oynanacak olan Süper Lig için alternatif senaryoları da değerlendirdiklerini belirten Nihat Özdemir, tüm kararları UEFA’ya danışarak aldıklarını, UEFA’nın ise liglerin bitirilmesi talimatı verdiğini söylerken “ 7 tane üst senaryo, 3 de alt senaryo hazırladık. Süper Lig’in şimdilik 12 Haziran’da başlaması planlansa da alternatiflere göre temmuz ayının ortasında da başlayabilirim ve 12-13-14 Ağustos’ta ben bu ligi tamamlayabilirim. Ve elimde 10 tane senaryom mevcut.” ifadelerini kullandı. 

Liglerin temmuz ayında başlaması halinde maçların seyircili oynanması ihtimalini de senaryolar arasına aldıklarını söyleyen Özdemir, “Zaman yönünden bir sıkışıklığımız yok. Covid-19 olayı da çok iyi gidiyor. Eğer her şey iyi giderse, nasıl takımlarda önlemler almışsak stadyumda oturma düzeninden giriş çıkışlara kadar hepsinin planlamasını yaparak belki de temmuz ayındaki maçlarımızı seyircili oynayacağız” dedi. 

Süper Lig’de 11-12 kulübün oynamak istediğini de sözlerine ekleyen Başkan Özdemir, “Kulüplerimiz samimi olsunlar. Küme düşme tehlikesi bulunan takımlar ligin bitirilmesini ve küme düşme olmamasını istiyor. Verdikleri röportajlar kamuoyunda kimsenin gözünden kaçmıyor ve komik duruma düşüyorlar. Onların açıklamalarıyla, Instagram yayınlarıyla, tweet atmalarıyla biz kararlarımızdan hiçbir zaman dönmeyiz.” şeklinde konuştu. 

Maçların tek bir şehirde oynatılması iddialarını da yanıtlayan Nihat Özdemir, şimdilik bütün liglerde bütün maçlar normal statüsünde seyircisiz olmak üzere başlayacağını, bunun üzerine bir senaryo konuşulmadığını aktardı.

Türkiye’de liglerin Belçika, Fransa ve Hollanda gibi olmadığının da altını çizen Nihat Özdemir, “Fransa’da federasyon ile başbakanlık aynı fikirde değildi. PSG çok önemli bir puan farkıyla öndeydi. Bizim ligde bu kararları vermek mümkün değil. Burada iki takım aynı puanda ve gol farkı var. Ardından iki takımımız üçüncü ve dördüncülüğü paylaşıyor. Hemen ardından ilk 4’e girmek üzere olan 3-4 takımımız var. Ligden düşmeye geldiğimiz zaman 3 takımımız altta ama hemen üstündeki takımla gol farkı var. Nefes nefese olan bir ligde tek kararımız olabilir, ligleri oynatarak tamamlamak.” diye konuştu. 

Liglerin oynanmaması ihtimalini düşünmek dahi istemediklerini söyleyen Nihat Özdemir, “Bizim ana hedefimiz oynaması. Oynatarak bu ligleri tamamlamak istiyoruz. Diğer şartları hiç konuşmadık, yoksa değişik yerlere çekilir. Takımlar hazırlanırken sık sık test yaparak yollarına devam edecekler. Tabii ki pozitif vakalar olabilir. Onları ayıracağız. Tekrar onlara test yaparak yolumuza devam edeceğiz. Bundesliga’da bir takımda 14 oyuncu kalsa da liglere devam etme kararı aldılar. Bizim de hedefimiz budur.” dedi. 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.