Liglerin Haziran Ayında Başlaması Planlanıyor

Bakan Mehmet Kasapoğlu, TFF Başkanı Nihat Özdemir ve Süper Lig kulüp başkanlarıyla liglerin duruma dair bir toplantı gerçekleştirdi.

Liglerin Haziran Ayında Başlaması Planlanıyor
24.04.2020
A+
A-

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bugün Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ve Süper Lig kulüplerinin başkanlarının katıldığı video konferans görüşmesi düzenledi.

Toplantının ardından gündemde konuşulan gelişmeleri aktaran Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil, liglerin başlama tarihi ile ilgili öngörü yapmanın çok zor olduğunu söyledi ve bu konudaki sorumluluğun TFF’de olduğunu belirtti ve bu konuda karar verici mercinin Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu olduğunu sözlerine ekledi.

Herkesin amacının bu sezonu bitirmek olduğunu söyleyen Mehmet Sepil, “En muhtemel senaryo 12-13-14 Haziran tarihlerinde liglerin yeniden başlaması ve kalan sekiz maç ve Türkiye Kupası’nın  26 Temmuz tarihinde bitirilmesi. Ay sonunda TFF, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu ile duruma tekrar bakılacak.” dedi.

Maçların tek bir şehirde oynanmasının da mümkün olmadığını dile getiren Sepil, “Maçlar seyircisiz oynanabilir. Bunların hepsinin aynı şehirde olması senaryosu söz konusu değil. Liglerin gerekli sağlık koşulları sağlanacak şekilde bitirilmesi yönünde irade var. TFF, UEFA ve FIFA da hep bunu söylüyor.” ifadelerini kullandı.

Takımların mali durumlarının da masaya yatırıldığını aktaran Mehmet Sepil, “Bakan Kasapoğlu, kulüpler ve federasyonlar durumlarını dile getirdi. Sadece ülkemizde değil, dünyadaki kulüpler çok büyük gelir kaybetti. Bu konuda TFF ve Spor Bakanlığı ne yapabilir, bunları tartıştık ve bir çalışma grubu kurmaya karar verdik. Hızlıca kurulacak bu grupta pandeminin oluşturduğu sorunlar ortaya konulacak.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.