Yanal: “Atletik Performansa İhtiyaç Var”

Teknik direktör Ersun Yanal, maçın ardından alınan bir puanı değerlendirdi.

Yanal: “Atletik Performansa İhtiyaç Var”
14.12.2020
A+
A-

Teknik Direktör Ersun Yanal, maçın ardından yaptığı açıklamada Antalyaspor’un Sivasspor karşısında daha yüksek bir takım enerjisiyle mücadele etmesini beklediğini söyledi.

Ersun Yanal, “Takımı eleştirecek olursak, takımın enerjisinin daha yüksek olmasını bekliyordum. Oyundan istediğimiz şeyleri yapmaya başladığımız bazı bölümler var. Onları yapmaya da devam edeceğiz. Pozisyon bulmak için pozitif oynamayı seçmek, bunu pekiştirmek için enerji sahibi olmak önemli. Bunları daha iyi yapma yolunda herkes hemfikir. Bugün oynamak isteyen, takım anlayışını sahaya koymak isteyen bizlerdik. Skoru alamadık. Onun dışında her şey, bizim adımıza pozitif geçti.” şeklinde konuştu. 

Jahovic ve Orgill ikilisinin ilerleyen haftalarda forvette birlikte yer alıp almayacağına da açık kapı bırakan Ersun Yanal, “Takımın atletik performansının yükselmesi halinde birçok formasyon deneyebiliriz. Bence bu takımın biraz daha atletik performansa ihtiyacı var. Sakatlıktan çıkan ve koronavirüsü atlatan oyuncuların da aramıza katılması ve katkılarıyla rekabetin artacağına ve pozitif oyunun yükseleceğine kesin gözüyle bakıyorum.” ifadelerini kullandı. 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.