Stadyumun Yeni İsmi Corendon Airlines Park

Fraport TAV Antalyaspor’un ile Corendon Airlines arasında imzalanan anlaşma ile Antalya Stadyumu’nun ismi 5 yıl süre ile Corendon Airlines Park oldu.

Stadyumun Yeni İsmi Corendon Airlines Park
2 Ağustos 2022 15:38

İstanbul’da gerçekleştirilen imza törenine Antalyaspor Başkanı Aziz Çetin, Asbaşkan Berkay Bahar ve aynı zamanda yönetim kurulu üyesi de olan Corendon Airlines CEO’su, Yıldıray Karaer katıldı.

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Genel Merkezi Levent Tesisleri’nde gerçekleştirilen törende yaptığı konuşmada Corendon Airlines olarak Türk sporunun en büyük destekçileri arasında yer aldıklarını belirten Yıldıray Karaer, “Sporun gelişimine katkı sağlamak, marka değerlerimizi oluşturan unsurların başında geliyor. Markamızın faaliyetlerine başladığı günden bu yana hem yurt içinde hem de yurt dışında pek çok spor kulübüne, elit sporcuya ve spor organizasyonuna sponsorluk desteği sağladık. Antalya merkezli bir şirket olarak şehrimizde düzenlenen spor organizasyonlarına ve Antalya’da faaliyet gösteren spor kulüplerine ise ayrı bir önem veriyoruz. Fraport TAV Antalyaspor’un kuruluşundan bu yana şehrimizi başarıyla temsil etmesinden gurur duyuyoruz. Fraport TAV Antalyaspor ile olan iş birliğimiz, 2019’dan bu yana güçlü bir şekilde devam ediyor. Forma sponsorluğu ile başlayan iş birliğimizi, filomuzdaki uçaklardan birine Antalyaspor giydirmesi yaparak farklı bir boyuta taşımıştık. 2020-2021 sezonda Antalyaspor’un Ziraat Türkiye Kupası finaline çıkması vesilesiyle filomuzdan bir uçağı, tamamen Antalyaspor logosu ve kulüp renkleriyle kaplamıştık. Yeni bir sezon başlarken daha heyecan verici bir anlaşmaya imza atarak, Antalyaspor Stadyumu’nun ismini ‘Corendon Airlines Park’ yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Antalya’ya ve Antalyaspor’a değer katmasını hedeflediğimiz bu iş birliğinden onur duyuyoruz. Bu anlaşmanın hayata geçmesinde büyük emeği olan Antalyaspor Başkanı Aziz Çetin’e çok teşekkür ediyorum. ‘Corendon Airlines Park’ın Antalyaspor’a şans getirmesini ve başarılı dolu bir sezona ev sahipliği yapmasını diliyorum” dedi.

İki Antalya markasının dayanışmasının örnek olması gerektiğini belirten Aziz Çetin, “Bugün burada, örnek bir birliktelik için bulunuyoruz. Antalya’nın 1966’dan bu yana en büyük markası olan Antalyaspor’umuz ile 18 yıllık genç yaşına rağmen Antalya’dan çıkıp bir dünya markası olan Corendon’un iş birliği, sadece Antalya’ya değil, Türkiye’ye örnek olmalı. Özellikle şehir takımlarının, kendi kentinin değerleri tarafından sahip çıkılmasına ihtiyacı var. Bugüne kadar kentimizin önemli markaları ile güzel iş birliktelikleri yaptık. Her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ne mutlu ki; ortaya koyduğumuz vizyon, yönetimimiz ile teknik heyet ve futbolcularımız arasındaki uyum, aldığımız başarılı saha sonuçları ve titizlikle uyguladığımız mali disiplin, artık ulusal ve bugün olduğu gibi uluslararası markaların da dikkatini çekmeye başladı. Corendon ailesi bize, biz de onlara güç katarak her iki Antalya markasını daha da yukarılara taşıyacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Sponsorluk anlaşmasının sadece stat ismi ile sınırlı olmadığını kaydeden Berkay Bahar, “Bizler Antalyalı olarak Antalyaspor ile gurur duyuyoruz. Antalya’dan çıkıp dünya markası olan firmalarımız da bizler için ayrı bir gurur kaynağı. Bugün ne mutlu ki iki önemli Antalya markasının Antalya için iş birliğine şahit oluyoruz. Bu sponsorluğun, sadece stat isminden ibaret olmadığının altını çizmek isterim. Tesislerimiz, antrenman sahalarımız, formalarımız gibi farklı alanları da kapsıyor. Corendon’un kulübümüze yaklaşımı ve verdiği destek bizler için çok kıymetli. Başta, aynı zamanda Antalyaspor yönetim kurulunda birlikte çalıştığımız Sayın Yıldıray Karaer olmak üzere tüm Corendon ailesine kulübüm adına teşekkür ediyorum. Bundan sonra hem bu ilginin hem de bu desteğin artarak devamını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Takımın antrenman programındaki yoğunluk nedeniyle katılamadığı imza törenine online bir bağlantı gerçekleştiren Nuri Şahin, “Bu önemli günde aranızda olmak isterdim ancak hafta sonunda son derece önemli bir maçımız ve yoğun bir çalışma programımız var. İki Antalya markasının bir araya gelerek örnek bir iş birlikteliğinde bulunması bizler için de ayrı bir motivasyon kaynağı. Umarım bu destek bundan sonra da devam eder” dedi.

İmza töreninin sonunda Aziz Çetin tarafından Corendon Airlines CEO’su Yıldıray Karaer’e üzerinde adının yazılı olduğu Manavgat forması hediye edildi.