Yanal Ortaya Konan Mücadele ve Enerjiden Memnun

Teknik Direktör Ersun Yanal, Fatih Karagümrük karşısında alınan bir puanı değerlendirdi.

Yanal Ortaya Konan Mücadele ve Enerjiden Memnun
28.04.2021
A+
A-

Teknik Direktör Ersun Yanal, maçın ardından yaptığı açıklamada, oyuncularının ortaya koyduğu enerji ve mücadeleden oldukça memnun olduğunu söyledi.

Sözlerine futbolun neden sevildiği ile başlayan Ersun Yanal, “Futbol; belirlediğin stratejiyi her zaman değiştirebileceğin ve bilinmeyen çok yönü olduğu için seviliyor. Bugün yediğimiz iki gol, aslında hiç beklemediğimiz ve tahmin etmediğimiz anlarda geldi. Oyunu çok dengeli oynayacağımızı düşünmüştük. Ankaragücü maçından bu yana çok ciddi eksiklerimiz var. Bu eksikleri giderecek zaman dilimi bulamadık. bu da oyunumuzu fazlasıyla etkiledi. Takım içinde yer alan yedi oyuncu yok. Ama diğer oyuncularımın hepsi özellikle ikinci yarıda oyunu kazanmak için hem taktiksel hem enerjileriyle birlikte önemli bir tavır ortaya koydular. Genç oyuncularımız da sahadaydı. Gelişecek çok oyuncu var. Drole, bir yıldan fazladır oynamıyor. Mecbur oynattık. Sezonu kapattığını tahmin ediyorum. Ersan diz problemlerinden ötürü 1.5 aydır bizimle birlikte olsa bile sahada yoktu. Onu da mecbur kaldığımız için oynattık. Yeni oynamaya başlayan Ufuk, sakatlıktan dönen Mert, uzun zamandır oynamayan Ali Eren ve İmeri’nin katkıları oldukça iyi oldu.” dedi.

Fatih Karagümrük’ün önemli bir takım olduğunu da sözlerine ekleyen Yanal, “Rakibimiz önemli bir takım. Taktiksel olarak zaman zaman çok önemli organizasyonlar yapan bir takım. Onlarla bugün bu şekilde oynamanın bizi geliştirdiğini ve umutlandırdığını düşünüyorum.” dedi.

Kalan üç maçta aynı enerji ve mücadeleyi sergileyip kupa finaline hazırlanacaklarını söyleyen deneyimli teknik adam, “Kalan 3 maçımızın hepsinde aynı enerji ve mücadeleyi sergileyip, kupaya hazırlanacağız. Oyuncularımı bugün ortaya koydukları enerjiden, eksik kalan yanları tamamlamak için ortaya koydukları mücadeleden oldukça memnun kaldım.” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.