Nuri Şahin’e Basın Toplantısı ile Veda

Antalyaspor yönetimi, Futbol Sorumlusu Nuri Şahin’e düzenlediği basın toplantısıyla veda etti.

Nuri Şahin’e Basın Toplantısı ile Veda
30 Aralık 2023 13:13

Başkan Sinan Boztepe, Başkan Vekilleri Alkan Evren ile Deniz Ali Yeşil ve Asbaşkan Yener Yıldırım, Futbol Sorumlusu Nuri Şahin’in Borussia Dortmund takımına transferi ile ilgili basın toplantısı gerçekleştirdi.

Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’nde düzenlenen basın toplantısında ilk konuşmayı yapan Başkan Sinan Boztepe, çok hızlı oluşan ve Antalyaspor’u gururlandıran bir gelişmeyi duyurmak için bir araya geldiklerini belirterek, “Nuri hocamız için muhteşem bir hikayesi olan ve bu hikayenin sonunda da bizleri mutlu eden, onurlandıran bir gelişme oldu. Süreç spontane gelişti. Biz yeni transfer çalışmaları yaparken, hayallerimizi beraber masaya yatırırken bu gelişme yaşandı. Bizim de karşı durabileceğimiz, engelleyeceğimiz bir durum yoktu. Onun kariyeriyle, geleceğiyle alakalı planlamalara ket vurabileceğimiz bir pozisyon değildi. Dünyanın 10 büyük kulübünden birine hoca olarak gidiyor ve biz bununla alakalı kendisini tebrik ediyoruz. Tekrardan söylediğim gibi gurur duyuyoruz” dedi.

Gelişmenin kamuoyu kadar kendilerini de şaşırttığını anlatan Boztepe, “Yeni hocamızla alakalı da birkaç gün içerisinde sizi tekrardan bilgilendireceğiz. Yeni hocamız ile belirlediğimiz hedeflere birlikte ulaşacağız. Kendisine tekrardan sizlerin önünde teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Borussia Dortmund takıma transfer olan Nuri Şahin de son 2-3 günün oldukça yoğun geçtiğini belirterek, “Öncelikle beni anladıkları için en başta Antalyaspor camiasına, başkanım ve yönetim kurulu üyelerime çok teşekkür etmek istiyorum. Benim için Antalyaspor çok değerli. Geçen hafta hayal edemeyeceğim ve düşünemeyeceğim bir karar aldım. Bundan iki üç gün önce evimde kadar gelen teklifi masaya yatırdık. Başkanımla konuştum. Bu teklifi kabul etmek istediğimi söyledim. Sağ olsun tüm planlamalarımıza rağmen yolumu açtı. Hayalinin peşinde koş dedi ve gururlandığını söyledi” dedi. Şahin, “Antalyaspor’un benim için ne kadar önemli olduğunu artık söylememe gerek yok galiba. Hem saha içinde hem saha dışında kulübümüzün değerlerini korumaya çalıştım. Çok değerli kardeşlerimi çok değerli yol arkadaşlarımı burada bırakıyorum. Onların çok başarılı olacağından eminim. Karaları bağlamaya hiç gerek yok. Antalyaspor çok iyi durumda. İnşallah çok çok daha iyi yerlere geleceğinden eminim” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Başkan Sinan Boztepe, Futbol Sorumlusu Nuri Şahin’e verdiği katkılar nedeniyle bir teşekkür plaketi takdim etti.

Antalyaspor A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Boztepe ile Antalyaspor Kulübü Başkanı Av. Aziz Çetin de Nuri Şahin’e, üzerinde adının yazılı olduğu 100. Yıl formasını takdim ederek veda etti.

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.