Yanal: “Hücum Geçişlerini İstediğimiz Gibi Yapamadık”

Teknik Direktör Ersun Yanal, maçın ardından alınan beraberliği değerlendirdi.

Yanal: “Hücum Geçişlerini İstediğimiz Gibi Yapamadık”
27 Şubat 2021 18:48

Teknik Direktör Ersun Yanal, maçın ardından yaptığı açıklamada hücum geçişlerinin istediği gibi yapılmadığından şikayet etti.

Ersun Yanal, “Hücum geçişlerini istediğimiz gibi yapamadık. Bunda rakibin hücum yaparken ya da oyun kurmaya çalışırken savunmayı bozmaması, bizim yakaladığımız pozisyonları kötü kullanmamız ve rakibin ligdeki konumu da etkiliydi. Hücum geçişleri için çok etkili olamadık. Çok şans geldi ama o çıkışları yapamadık. Bugüne kadarki belki de en kötü hücum çıkışlarını gerçekleştirdik. Dolayısıyla maç berabere bitti.” dedi.

Bütün stratejilerinin kazanmak üzerine dayalı olduğunun da altını çizen Yanal, “Bütün stratejimiz, kazanmak. Kazanmak için oynadığınızda stratejilerinizi doğru yapamadığınız zaman pozisyon üretemiyorsunuz. Bugünkü maçın her iki takım açısından da böyle geçtiğini düşünüyorum. Rakip takım, oyunun bir bölümünde biraz daha fazla  topla oynasa da onlar da kaleden çok uzak bir oyun oynadılar. Kazanmak için savunmanın iyi yapılması stratejisini iyi uygulayan bir takımız. Bunu hücum geçişleriyle desteklememiz gerekiyor.” şeklinde konuştu.

Perşembe günü oynanacak Fenerbahçe maçına da değinen Yanal, “Bu maçı konuşmak için çok erken. Yarın rejenerasyon çalışması olacak. Sonra da izin. Ondan sonra o maç için hazırlıklarımız başlayacak.” diyerek sözlerini noktaladı.