Gaziantep FK Maçı Hatay’da Oynanacak

Süper Lig’in 4. haftasındaki Gaziantep FK maçı Hatay’da oynanacak.

Gaziantep FK Maçı Hatay’da Oynanacak
A+
A-
23 Ağustos 2022 17:22

Gaziantep Futbol Kulübü, Spor Toto Süper Lig ‘in 4. haftasında 26 Ağustos Cuma 21.00’de Kalyon Stadı’nda oynanması planlanan Antalyaspor maçının, stat zemininin hazır olmaması nedeniyle aynı tarih ve saatte Hatay’da oynanacağını açıkladı.

Gaziantep FK’den yapılan açıklamada, Gaziantep Kalyon Stadyumu’nun geçen sezonun son maçının ardından başlayan zemin yenileme işlemlerinin büyük bir ivedilikle tamamlandığı ancak şehirdeki yüksek hava sıcaklığının tamamen yenilenen saha zemininin tam olarak hazır hale gelmesini engellediği belirtildi.

Gaziantep Futbol Kulübü’nden yapılan açıklama şu şekilde:

Gaziantep Kalyon Stadyumumuzda, sezonun son maçının ardından başlayan zemin yenileme işlemleri büyük bir ivedilikle tamamlanmıştı. Ancak şehrimizdeki yüksek hava sıcaklığı tamamen yenilenen saha zemininin tam olarak hazır hale gelmesini engellemiştir.

Stadyumumuzda yapılan son incelemelerle birlikte, sahanın mevcut durumunun sporcu sağlığı konusunda da sorunlar teşkil edebileceği bildirilmiştir. Kulübümüz, her zaman sporcu sağlığını ön planda tutarak bu şartlar altında Antalyaspor karşılaşmasının Gaziantep Kalyon Stadyumu’nda oynanmasının uzun vadeli olarak zemine ve her iki takım sporcularına da olumsuz tesir etmesinin önüne geçebilmek adına karşılaşmayı Gaziantep’te oynamama kararı almıştır.

Bununla birlikte önümüzdeki aylarda Milli Takımımızı da Gaziantep’te ağırlayacak olmamızın getirdiği sorumluluk bilinci ve yapılan uzman incelemeleri doğrultusunda, karşılaşmanın Hatay’da oynanmasına karar verilmiştir.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.