Yanal: “Daha Yolun Başındayız”

Teknik Direktör Ersun Yanal, maçın ardından alınan galibiyeti değerlendirdi.

Yanal: “Daha Yolun Başındayız”
6 Ocak 2021 21:52

Teknik Direktör Ersun Yanal, maçın ardından yaptığı açıklamada Karagümrük gibi güçlü bir takıma karşı alınan üç puanın kendileri açısından çok olumlu olduğunu söyledi. 

Hem savunma hem de hücumda takım olarak kendi yetenekleri ve karakterlerini kullanarak oynamanın ve bunu geliştirerek devam etmenin tek amaçları olduğunu söyleyen Ersun Yanal, bunun çok farklı oyunları olduğunu, bu oyunlardan bir tanesini oynadıklarını belirtti. 

Özellikle iki hafta önce kaybedilen maçın ardından takımın tarzını, güçlü ve zayıf yönlerini belirleyip buna göre plan yapmaları konusunda karar vermeleri gerektiğine dikkat çeken Yanal, “Bu planın başındayız henüz. Sakat ve eksik oyuncularımız var. Bazı oyunculara aşırı yük biniyor. Onları doğru kullanmak zorundayız ancak aynı zamanda oyunumuzu geliştirerek puanlar almak zorundayız. Lig tek haftalı fikstüre düştüğünde daha da gelişip daha da iyi oynamalıyız. Yarışırken vagon değiştirmek, çok zor. Oyunculardan performans beklemek sihirbazlık gibi. Eksik oyuncularımız geldiği zaman, rakiplerimizin hamlelerine karşılık verebilecek gücü topladığımız zaman iyi bir takım olacağımızı düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

Transfer döneminin açılmasıyla birlikte kırmızı-beyazlıların da her takım gibi transfer yapmak için uğraştığını sözlerine ekleyen Ersun Yanal ,”Türkiye’de bu karmaşık süreci yönetmek, sanat eseri oldu. Biraz da sanatçı olmak gerekiyor. takım harcamaları gibi bazı kritik şeyler var. Ama o limitleri aşabilen sanatçılar da var. Bunları iyi uygulayıp, takımı doğru organize edip, yarışmaya adil şekilde devam etmeliyiz.” ifadelerini kullandı.