Yanal: “Daha Farklı Bir Süreç İçine Girdik”

Teknik Direktör Ersun Yanal, maçın ardından alınan galibiyeti değerlendirdi.

Yanal: “Daha Farklı Bir Süreç İçine Girdik”
11 Nisan 2021 18:46

Teknik Direktör Ersun Yanal, alınan galibiyeti değerlendirirken, bugünden itibaren Antalyaspor adına farklı bir sürecin içine girdiklerini söyledi.

Ersun Yanal, “Hedefsiz kalmak, hedefsiz oynamak da zor. 15 maçlık iyi bir seri yakalamıştık. Kazanıyorduk, kazanamadığımız zamanlarda ise kazanmaya yakın, berabere biten maçlar vardı. Performansımız oldukça sevindiriciydi. Kupada final de gelince, oradaki seri kırıldı. Hedefsiz kalmaktan doğan boşluk bizi biraz geriye itti. Gençlerbirliği maçından bu yana deplasmanda kazanamıyorduk. Bu galibiyet bizim için iyi geldi.” dedi.

Bu tür maçları oynamanın zor olduğuna da dikkat çeken Yanal, “Bu tür maçlar, çok farklı yerlere evrilebiliyor. Oyuncuların hem oyun içindeki zaman stresini hem oyun içindeki tutumlarını yönetmek çok zor olabiliyor. Erken gol bulsaydık, daha farklı olabilirdi. Bu maçın senaryosu kendi içinde de başka yerlere evrilebiliyor. Çok önemli çıkışlar da yakaladık. Bunları değerlendirmemiz gerekiyordu. İyi bir zamanda gol atmış olduğumuz için çok büyük bir avantajımız vardı. Bu çıkışları daha iyi yapsaydık, maçı çok önce bitirebilirdik. Oyuncularımızı tebrik ediyorum. Sakat ve gelişen oyuncuların dönmesiyle daha iyi olacağız. Bizim için daha farklı bir süreç, bugünden itibaren başlamış oldu.” ifadelerini kullandı. 

Genç oyuncuların ilerleyen maçlarda daha çok süre alabileceğine de değinen Ersun Yanal, “En büyük hedefimiz ve idealimiz, gençleri iyi yerlere getirmek. Nuri, Podolski, Naldo, Veysel, Boffin gibi isimler, önemli karakterler. Takıma büyük katkıda bulunuyorlar. Fedor, şu süreçte takım içindeki en karakterli oyuncumuz. Bunların karakterleri, takıma oldukça iyi katkıda bulunuyor. Genç oyuncuları da olan bir kadroyuz. Ali Eren, Mert, Fehmi daha fazla zaman alacak. Omar, zaman zaman oynuyor. Bahadır ve Ufuk geliyor. Antalyaspor, uzun seneler bu oyunculardan faydalanacak ve Türk futboluna da bu oyuncular, Antalyaspor’un armağanı olacak.” şeklinde konuştu.