Yanal: “Çalışmaya Devam Edeceğiz”

Ersun Yanal, maçın ardından alınan mağlubiyeti değerlendirdi.

Yanal: “Çalışmaya Devam Edeceğiz”
24 Aralık 2020 21:58
A+
A-

Teknik Direktör Ersun Yanal, maçın ardından yaptığı açıklamada uzun zamandır galip gelemeyen ve galip gelmek için yüksek bir motivasyonla oynayan bir takıma karşı dar alanda kaldıklarını belirtti. 

Oyunun başında duran toptan yenen ilk golün kendilerini biraz dağıttığını ve bunu beklemediklerini söyleyen Ersun Yanal, oyunun özellikle durduğu ve yerinden başladığı anların kritik anlar olduğunu dile getirdi.

Oyun üstünlüğü kendilerinde olmasına rağmen bazen panik yaptıklarını bazense acele oynadıklarını sözlerine ekleyen Yanal, “İkinci yarı tamamen kontrolümüzde olsa da çıkarken yapılan bir top kaybında golü yedik. Yapmamız gereken hataları yaptığımız zaman cezanın kesileceği hatalar bunlar. Galip gelmek için yüksek bir motivasyonla oynayan ve savunma yapan rakibe karşı oldukça dar ve sıkı bir alanda kalmak zorunda kaldık. Bu da yaratıcılığımızı etkileyecek oyuncuların devreye girmesinde problem yarattı. Çalışmaya devam edeceğiz. Bunları yapabilecek bir kadroya sahibiz. Sakatlıktan dönecek ve bize katılacak oyuncularla beraber çok daha iyisini yapmaya yetecek bir kadroyla, en kısa zamanda daha iyi ve daha pozitif bir futbol oynamayı sağlayacak yolda ilerleyeceğiz.” ifadelerini kullandı.