Tuna: “Bu Sezona Kaldığımız Yerden Başlayacağız”

Fraport TAV Antalyaspor Teknik Direktörü Tamer Tuna, Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’nde düzenlediği haftalık basın toplantısında medya mensuplarının sorularını yanıtladı.

Tuna: “Bu Sezona Kaldığımız Yerden Başlayacağız”
8 Eylül 2020 14:05
A+
A-

“İstanbul’da oynanan iki hazırlık maçında takımı gizlediniz mi” sorusunu yanıtlayan Tuna, “Hiçbir şey saklanmaz. Bugüne kadar yaptığımız tüm hazırlıklarınızı saha içinde görmek zorundayız. 4 milli oyuncumuz vardı ve bunların 3’ünün savunma hattımızda olması lig boyuncu bizim nelerle karşılaşabileceğimiz açısından önemliydi. Eksiklerimiz olduğunda neler yapabileceğimizi görmek anlamında önemli maçlardı. Lig boyuncu bir daha büyük ihtimalle bu durumla karşılaşmayacağımız için maç sonunda iddialı açıklamalar yaptım ve öyle olacağına da inanıyorum” dedi.

Antalyaspor’un hedefleri, oyuncularının özgüveni, bir bütün olarak kendilerine kulüp olarak özgüven kazandırdığına değinen Tamer Tuna, sezona nasıl hazırlanılması gerekiyorsa öyle hazırlanmış bir takım olarak lige gireceklerini belirtti.

Transfer durumu hakkında açıklamada bulunan Tuna, “Defansif anlamda bu konuda eksik kaldığımız belli. 8 oyuncumuzla yollarımızı ayırdık. Savunmaya tabi ki transfer yapılacak. Takip ettiğimiz oyuncular var. Onu bir an önce tamamlamak istiyoruz. Yine transfer olmasını istediğimiz noktalar var ama bu hem bütçe hem de kadro sayısı anlamında değerlendirmemiz lazım. Lig başladıktan sonra 4 hafta daha transfer yapabiliyoruz. Durumumuza bakmamız gerekiyor” diye konuştu.

Kadrodaki oyuncuların çok büyük bölümünün geçen sezonun ikinci yarısında en fazla süre alan oyunculardan kurulu olduğunu vurgulayan Tamer Tuna, “Ancak çok sayıda oyuncu ayrılınca antrenman kalitesini de etkiliyor. Kaliteyi yükseltmek zorundayız. İyi oyuncular aldık, daha da almalıyız. Gelecekle ilgili planlamamızda bir geçiş dönemi yaşıyoruz. Antrenman kalitesinin artması takımın kalitesinin tamamının artmasını sağlayacak” ifadelerini kullandı.

Nuri Şahin ve Sidney Sam hakkında konuşan Tuna, “Nuri Şahin aramıza geç katıldı. Turnuvada değerlendirmeyi düşünmezken antrenman seviyesini görünce ikinci maçın son 45 dakikasında durumunu görmek istedim ve bana göre iyi de oynadı. Ama ligdeki refleksler farklı olabiliyor. Bunu bu hafta değerlendireceğiz. Nuri’nin ilk 11’de başlama süresi çok uzak değil. Sidney Sam’i ilk kez dün görebildik. Bu hafta ilk 11’de başlamayacağını söyleyebilirim ama Nuri ile ilgili değerlendirmeyi yapacağız” dedi.

Süper Lig’in ilk haftasında oynayacakları Gençlerbirliği maçı hakkında değerlendirmede bulunan Tamer Tuna, “Lig başlangıçları önemlidir. Moral olarak lige iyi başlamak istiyoruz. En önemli hedefimiz, sonuç. Gelecek sezon da sürdürülebilirliği sağlayacak iyi bir yapılanma içindeyiz. Geçen sezon bıraktığımız takım değerini bu sezonun ilk maçından itibaren devam ettirmek istiyoruz. Bu sezona kaldığımız yerden başlayacağız” diye konuştu.