Yanal: “Bizim İçin İşler İyi Gidiyor”

Teknik Direktör Ersun Yanal, maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Yanal: “Bizim İçin İşler İyi Gidiyor”
15 Şubat 2021 21:51

Teknik Direktör Ersun Yanal, maçın ardından yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada alınan beraberliği değerlendirdi. 

Sözlerine şehitlerimize Allah’tan rahmet, ülkemize ve şehitlerin ailelerine başsağlığı dileyerek başlayan Ersun Yanal, “Ankaragücü maçını kazandıktan sonra yüzümüzü yukarılara çevireceğimizi söylemiştim. Burada bir hatayla maçın kırılması var. Geçen seneden bazı kırılan maçlar var. Ortada kırılgan bir takım var. Özellikle pandemiden ötürü çarşamba-pazar maç yapmak, yeni bir takım olmamız sebebiyle oynanan oyunda antrenman problemleri var.  Bütün bunlara rağmen takımdaki oyuncularla birlikte bir oyun planında mutabakata vararak sahanın her santimetresini çalıştık. Onların disiplini, özverisi ve arzuları, bizi 10-11 maçlık bir seriye götürdü.” dedi.

İyi savunma yaptıklarını fakat hücum geçişlerini daha iyi yapabileceklerine de dikkat çeken Yanal, “Biz bu sisteme yavaş yavaş adapte olduk. Serileri devam ettirmenin yanında Türkiye Kupasında yarı finalde oynayacağımız maçla finale kalma şansımız var. Bizim için işler yavaş yavaş iyi gidiyor. Genç oyuncularımız ve onların Türk futboluna kazandırılması var. bununla ilgili süreç de devam ediyor. Bazen savunma yapmak hoş gelmeyebiliyor ancak savunmayı kazanmak için yapıyoruz, kaybetmek için değil. Yaptığımız savunma, aslında bütün dünyada futbolun geldiği trendde çok fazla uygulanan bir yöntem. Oyun çok hızlandı, çok sertleşti. VAR bile yetişemiyor. Dolayısıyla bu oyunu daha iyi oynamayı ve özellikle iyi savunma yapmayı öncelik sırasına koyuyoruz. Eksiklerimiz var. Ofansif olarak daha iyi bir futbol göreceğiz. Yakın zamanda ofansif futbolu daha iyi oynayacağımızı düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

2021 yılında hiç yenilmediklerini, bu maça gelene dek kalelerinde 4 gol gördüklerini de hatırlatan tecrübeli teknik adam, sözlerini “Ortalama iki puana yaklaştık. Bu puan, şampiyonluğa oynayan takımların puanları. Kolay değil, üst üste farklı skorlarla mağlup olduğunuz zaman takım bütünlüğü ve özgüven konusunda sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bunu çok hızlı şekilde çözmek zorundaydık. Çözmeye de devam ediyoruz.” diyerek noktaladı.