Antalyaspor’dan Yeni Malatyaspor Maçına Dair Seyirci Açıklaması

Antalyaspor’dan yapılan açıklama ile bugün oynanan Yeni Malatyaspor maçında yer alan seyirciler hakkında tepki gösterildi.

Antalyaspor’dan Yeni Malatyaspor Maçına Dair Seyirci Açıklaması
3 Ekim 2020 20:13

Antalyaspor’dan yapılan açıklama ile bugün oynanan Yeni Malatyaspor maçında yer alan seyirciler hakkında tepki gösterildi.

Ülkedeki tüm futbol kulüplerinin Türk futboluna hizmet etmek için sahada yer alırken insan sağlığının hiçe sayılmasının göz ardı edilemeyeceği belirtilirken, Yeni Malatya Stadı’nda kent protokolü ve ev sahibi ekibin yönetim kurulu dışında 100’den fazla taraftarın ve hatta amigoların akredite edilerek formaları ile tribüne alındığı ve maç boyunca oyuna müdahalede bulunduklarının şaşkınlıkla izlenildiği ifade edildi.

Antalyaspor’dan yapılan açıklama şu şekilde:

“İyi seyirler

Süper Lig’de takımımız adına 4’üncü haftayı ‘Süper’ pandemi önlemleri ile geride bıraktık.
Öncelikle; sahada 1-0 kazanan Yeni Malatyaspor teknik ekibi ve futbolcularını kutlarız.
Ancak maalesef kutlamamız, saha içiyle sınırlı kalacaktır.
Çünkü;
Ülkemizdeki tüm futbol kulüpleri pandemi şartlarında hiçbir gelirleri olmadan, zor imkanlar altında Türk futboluna hizmet etmek için sahada yer alırken, insan sağlığının hiçe sayılmasını göz ardı edemeyiz.
Türkiye’nin her yerinde stada alınacak kişiler ve sayıları belli iken Yeni Malatya Stadı’nda eşine az rastlanır görüntülerle karşı karşıya kaldık.
Kent protokolü ve ev sahibi ekibin yönetim kurulu dışında, 100’den fazla taraftarın ve hatta amigoların akredite edilerek formaları ile tribüne alındığını ve maç boyunca oyuna müdahalede bulunduklarını şaşkınlıkla izledik.
Hani ligin ilk yarısında müsabakalar seyircisiz oynanacaktı?
Meğer maçlar seyircili oynanmaya başlamış da haberimiz olmamış!
Nerede kaldı insan sağlığına verilen önem ve değer?
Uyarılarımız sonrası gerekli tespitte bulunan müsabakanın TFF temsilcileri Mustafa Yılmaz, Osman Yıldırım ve Mehmet Altındağ, karşılaşmanın akreditasyon listesinden bu iddiamızı rahatlıkla tespit edip gereğini yapmalıdır.
Bizler de bunun takipçisi olacağız.
Eğer ihtiyaç duyulursa, elimizde bulunan fotoğrafları TFF yönetimi ile paylaşmaktan imtina etmeyeceğimizin bilinmesini isteriz.
Kamuoyuna saygı ile duyururuz.

Antalyaspor A.Ş. Yönetim Kurulu”