Şimdi Başbaşayız

Bizim geçen sezonki ruha sahip olanlar ile bir savaşımız başlıyor omuz omuza …

Şimdi Başbaşayız
13 Aralık 2017 07:59
A+
A-

Büyük umutlarla göreve gelen Ali Şafak Öztürk, arkasında çok büyük bir enkaz bırakarak istifa etti. Görevi bırakış şekli, son bir aydır yaşananlar, özellikle son bir haftadır yaşananlar gerçekten can sıkıcıydı. Şaşkınız, kızgınız, kırgınız. Şahsi düşüncem bu çapta, bu vizyonda bir kişinin kendisine “kaçtı” dedirtmeyeceğini söylüyor. Çıkıp kendisine yakışanı yapıp neler olduğunu bize açıklamalıdır. Şayet gerçekten çuvalladığını düşünüp de bıraktıysa da bunu da söylemelidir. Zira Antalyaspor tarihinin tribünden en fazla destek alan başkanıydı.

Günümüzde kulüpler geleceğini düşünmeden harcama yaparsa sistem o kulübün fişini çekiyor. Kulüplerin başına geçmiş kişiler bunu düşünmek zorunda. Artık bu işe bir son verilmelidir. Bir yasa çıkmalı ve kulübün başına kim geldi ise, kulübün başında geçirdiği süreçteki borçlanma durumundan sorumlu tutulabilmelidir. Yasa önünde böyle bir duruma gelmeli ki öyle kolay kolay bol keseden harcama yapılmamalıdır.

Maç hakkında fazla konuşmak istemiyorum. Yanlız takımın başında maça çıkan Badia’nın maç sonu açıklamasında çok tehlikeli bir sinyal vardı. Badia diyor ki; “Sakat olan futbolcu arkadaşlarımız da keşke bizimle hafta boyunca çalışmalara katılsaydı. Onların da aramıza katılmasını çok istedik.” Buradan ben şunu anlarım, sakatım diyerek yatan oyuncular var. Artık bu apaçık ortada. Milyon euro alan adamlar yatıyor resmen. Futbolcu imza atmadan önce sağlık  kontrolünden geçiyor, ne varsa ortaya çıkıyor değil mi?  Kardeşim “ben sakatım” diyen adamı da sağlık kontrolünden  geçirin. Bir şeyi yoksa gidin federasyona şikayet edin. Gerekirse futbol hayatını bitirin. Bu konuda tribünlerin midesi fena bulanıyor.

Gelinen noktada Başkansız, teknik direktörsüz bir Antalyaspor var. Terk edip de gitmeyen efsane taraftarımız var elde bir tek. Şimdi başbaşayız işte.

Buradan futbolcu kardeşlerime sesleniyorum:

Antalyaspor, tarihi  boyunca çok kriz zamanları yaşamıştır. En son yine taraftar kalmıştır futbolcunun  yanında. Omuz omuza bu krizi yönetip, krizden çıkacağız. Pazar günü İstanbul’da yine yanınızda ne kadar büyük bir taraftar olduğunu göreceksiniz. Geçen sezon son sıradaki takımı omuz omuza nerelere getirdiğimizi yeni gelip de yatan adamlar bilemez. Yaşaması gerekiyor insanların bazı şeyleri bilmesi için. Hayatları boyunca paraya taptıkları için de bunu yaşama şansları  olmadı. O zaman o hainler şöyle çekilsinler kenara, gölge etmesinler. Gitsinler iki metre ötede bayılsınlar. Bizim geçen sezonki ruha sahip olanlar ile bir savaşımız başlıyor omuz omuza.

Virabismillah o halde.