Sıfır Sıkıntı

Sezon başından beri dar bir kadroyla oynayan bir Antalyaspor var. Sakat ve cezalı oyuncular da üzerine eklenince, teknik direktör için epey zorlu bir maçtı Fenerbahçe karşılaşması…

Sıfır Sıkıntı
26 Aralık 2018 08:29

Ligdeki puan sıralamasına göre hayli iddialı çıkılan bir Fenerbahçe maçı… En azından biz taraftarların kafasında. Ligde konum ve puan durumuna bakılarak ligin ilk yarısının son maçında alınacak bir Fenerbahçe galibiyeti tam anlamıyla bal üstüne kaymak olurdu Antalyaspor için. Fakat bir tarafta da gerçekleri görmek lazım.

Zaten sezon başından beri dar bir kadroyla oynayan bir Antalyaspor var. Sakat ve cezalı oyuncular da üzerine eklenince, teknik direktör için epey zorlu bir maçtı Fenerbahçe karşılaşması. Klasiktir, maç öncesinde hocam size gelin bir puan verelim maça çıkmayın denseydi Bülent Korkmaz düşünmeden kabul ederdi. 4 defansif orta saha ile çıkılan bir maçta pozisyon üretmek pek kolay olmasa gerek. Buna rağmen kırmızıdan hemen sonra “Drole hamlesi biraz daha erken gelebilir miydi?” Diye sormadan geçemiyor insan.

Sıfır sıfırlık sonuçla alınan bir puan önemli. İlk yarıyı bunca sıkıntıda yirmi yedi puanla altıncı sırada bitirmiş bir Antalyaspor’dan bahsediyoruz. Hocasından başkanına, oyuncusundan malzemecisine kadar alkışlamak gerekiyor. Antalyasporlular futbolda 2019’a mutlu ve umutlu girecekler, önemli olan da bu zaten.

Ayrıca bir ayakta alkışta 2003 doğumlu Fehmi’yi oyuna sokan Bülent Korkmaz’a! Türk futbolu eğer ilerleyecek ise, bunu sağlayacak olan gençlerdir.

İyi, sağlıklı, başarılı, bol Antalyasporlu yıllar dilerim.