Sezona “Şimşek” Gibi Veda

Merve Korkmaz – Sezon sonu değerlendirmesi …

Sezona “Şimşek” Gibi Veda
6 Haziran 2017 09:27

UEFA’ya gideceğiz diye inandık, hayal ettik ama olmadı. “Neden olmadı, niye gidemedik?” diye sorgulamaktansa sezon başı 2 puan toplayabilmiş bir takımın sezon sonunda ligi 5. olarak bitirmesinin nasıl zor ama keyifli zamanlar olduğunu konuşma taraftarıyım.

Güzel sonuçlar elde ettiğimiz bu sezonda seneye daha iyi yerlerde olacağımızın sinyallerini aldık. Kapanış maçımız küme düşen Gaziantepspor ileydi.  Gönül isterdi ki küme düşmesinler lakin bu sefer ligin ne anlamı ne heyecanı kalırdı değil mi? Gaziantepspor’un yerinde olduğumuzu düşündüm bir an… “Allahım sen bize o günleri bir daha gösterme.” diye dua ettim. Küme düşme korkusu yaşamadığımız sezonda Avrupa hayalleri kurduğumuz güzel bir sezon oldu.

Vefasız kentin vefalı taraftarları…

Sizlerin, bizlerin desteği ile bugünlere geldik. Son sırada yer almamıza rağmen Kayserispor deplasmanına akın akın gidildiği için bu durumdayız. Hayatımız Antalyaspor olduğu için bu durumdayız. “İnananlar Asla Kaybetmez.” dediğimiz için, deplasmanda 3-0 gerideyken “Neyleyim cebimdeki milyon doları sen şampiyon olmayınca? Bazen sevinç, bazen keder. Senin sevgin ömre bedel” dediğimiz için bu durumdayız.

Ali Şafak Öztürk…

“BizAntalyasporuz dediği için, karakterinden ödün vermediği için, boyun eğmediği için bugün burdayız. “Sadece Antalyaspor” dediği için, sadece Antalyaspor’u düşünerek hareket ettiği için, bizden biri gibi Antalyaspor’u benimsediği için bu durumdayız.

Rıza Çalımbay…

Ne yazsam ne desem az gelir. Atom Karınca Rıza Hocamızın disiplinli çalışması, inancı sayesinde bu durumdayız. Babasını kaybetmiş olmasına rağmen geldi ve takımı ligin son sıralardan alıp beşinciliğe taşıdı. Antalyaspor kulüp tarihinde de bir rekora imza atmış oldu.  Süper Lig’de mücadele ettiğimiz 21 sezonda en fazla puanı toplamış olduk.  Rıza Hocanın sayesinde bu durumdayız.

Futbolcular…

Kötü gidişatın üstüne eklenen hoca değişikliğine çabuk adapte oldular ve sanki senelerdir Rıza Hocanın öğrencileriymiş gibi ligde fırtına gibi estiler. Bu süreçte onlara olan inancımızın azalmamasının da etkisi var. Bugün bu durumdaysak ve Avrupa hesapları yaptıysak tüm futbolcularımızın emeği var. Ama bir tanesi var ki… Antalya’da doğmuş futbolcular, Antalyaspor’da  oynamış futbolcular onun kadar Antalyaspor’a emek ve gönül vermemiştir. Ne Chelseali ne Barcelonalı o… O artık sadece Antalyasporlu olarak hatırlanacaktır. O artık bizden biri! İki sezonda atmış olduğu 38 gol ile Süper Lig’de Antalyaspor tarihinin en golcü ismi de olan Samuel Eto’o, kırmızı beyazlı takımımızın tarihine adını altın harflerle yazdırdı.

En uzak deplasmanlarda bile takımımızı yalnız bırakmayan taraftarlarımıza,

Antalyaspor’un büyük başkanı Ali Şafak Öztürk ve kulüp  yönetimine,

Antalyaspor tarihinde kulüp rekoru kıran Rıza Çalımbay’a

Antalyaspor’un tarihi başarısında emeği geçen futbolcularımıza,

Ve bana asla vazgeçmemem gerektiğini öğreten babama teşekkür ediyorum.

Yüreğinizden sevdamız, dilinizden bestelerimiz eksik olmasın. Kırmızı-beyaz aşkla kalın büyük Antalyaspor taraftarı!

2017-2018 sezonunda görüşmek üzere…