Seyircisiz Avantaj

Engin Erdem yazdı…

Seyircisiz Avantaj
15 Haziran 2020 08:59

Yönetimin transferleriyle, Tamer Tuna hocanın da duruşu ve mantıklı tavırlarıyla ligin ikinci yarısına pozitif etki ettiği aşikar. Takım olgusu ve bütünlüğüyle de oyuncu grubunun hakkını yememek gerek diyerek İstanbul’a daha gidişte oluşan genel tablonun gayet olumlu olduğunu, maç önü güzel sinyaller verdiğini söylemeliyim bu yeni başlangıçta.

Son sekiz haftalık sürece nasıl başlanacağı konusunu herkes gibi ben de merak ediyordum. Beşiktaş karşısında alınan üç puan bu kritik süreçte tek kelimeyle harika.

Ligler başlamadan verilen seyircisiz maçlar kararının Antalyaspor için hem içeride hem de dışarıda bir şans olarak görüyorum. Zaten hali hazırda ileri uçta yetenekli ve hızlı futbolculardan kurulu Antalyaspor, deplasmanda çok daha iyi bir görüntü sergiliyordu. İç sahadaki taraftar baskısı takımın gereksiz riskler almasını sağlıyor ve bunun sonucunda rakip takım tarafından cezalandırılıyordu.

Beşiktaş maçında da seyircisiz ortam ve baskıdan uzaklık sonuca çok büyük etki etti. Özellikle ikinci yarıdaki Beşiktaş baskısı taraftarla beraber olsaydı, üç puan alamazdı Antalyaspor.

Üç puan ve muhteşem başlangıç bir kenarda dursun, son 8 haftada puan cetveline bakılır oyunsal pek bir şey söylenmez Süper Lig’de. Fakat Tamer hocanın maç sonu “Biz iyi savunma yapan takımız” demecini garip karşıladım. Savunma yaptığınız zaman pek pozisyon vermemeniz lazım. Eğer rakip ceza sahasında topla buluşma rekoru kırıyorsa, takım savunmasında sıkıntı var demektir.

Son olarak kalan yedi haftada bol gol atıp bol bol gol yiyecek bir Antalyaspor izleyeceğimizi düşünüyorum. Düşme konusunda da bir sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum. Bir galibiyet bizi daha çok rahatlatacaktır.

Alanyaspor ile karşılaşacağımız kupa maçı çok ama çok önemli. Umarım hep birlikte 20 sene sonra bir final daha görür, yaşarız.