Sağ Stoper Sorunsalı

Bülent Korkmaz sabırlı ve kontrollü oyuna geri dönmeli. Panik Antalyaspor’a yaramaz…

Sağ Stoper Sorunsalı
13 Mart 2019 08:59

Futbolda savunma prensipleri bazen hücumun önüne geçebiliyor. Özellikle de Süper Lig’i baz alırsak, her takımın ileri uçtaki yaratıcı oyunculara sahip olduğunu göz ardı edemeyiz. Bu hücum oyuncularını durdurmanın tek yolu da tecrübeli ve kaliteli savunma oyuncularına sahip olmaktan geçiyor.

Antalyaspor devre arasında bir ofansif orta saha ve bir hücum kanat oyuncusunu kadrosuna kattı. Gerekli takviyelerdi. Antalyaspor’un en çok ihtiyacı olan noktalar mıydı? Şu durumda hayır. Özellikle bir sağ ayaklı tecrübeli stoper ve sol bek kesinlikle transfer edilmeliydi. Yabancı olmasa da alt ligden alternatif bir yerli oyuncu bulunup transferler gerçekleşebilirdi. Ne oldu, ne düşünüldü bilmiyorum fakat planlama son derece yanlıştı. Savunmayı bir şekilde hallederiz düşüncesi ve transfer olmaması sebebiyle Beşiktaş ve Galatasaray gibi hücum gücü yüksek takımlara karşı düşülen durumlar açık ve net.

Bireysel isim vermek istemiyorum. Galatasaray’ın ikinci golünde ve geçen hafta Ankaragücü’nün attığı ilk goldeki sağ stoper duruş yanlışlıkları, iki maçın kaybedilmesine neden oldu. İki maçta yenen dokuz gol zaten bilgisi olmayanın bile savunma sıkıntısı çekildiğini tahmin edebileceği bir durum.

Alanya maçı önemli, alınacak üç puan bir oh çektirir. Bülent Korkmaz sabırlı ve kontrollü oyuna geri dönmeli. Panik Antalyaspor’a yaramaz.