Öztürk’ten Emre Mor Açıklaması

Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, Trabzonspor ile oynayacakları maç öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı…

Öztürk’ten Emre Mor Açıklaması
20 Nisan 2017 18:31

Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, Trabzonspor ile oynayacakları maç öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Avrupa kupaları hedefleriyle ilgili transfer çalışmalarının devam ettiğini belirten Öztürk, Emre Mor ile ilgili gelen soruya “Onunla ilgili ben oyuncu bazında konuşmak istemiyorum ama transfer çalışmalarımız var. Zaten olması gerekiyor. Şuanda sayısını tam belirlemedik ama burada ne olacak hoca ile konuşacağız, hocanın da bir raporu olacak bizim de kendi düşüncelerimiz olacak. Bizim kendi düşüncelerimiz neyse ona göre şekillendireceğiz. Sayı nedir, gerekli pozisyonlar nedir diye hocayla istişare edeceğiz. Hocanın da raporu doğrultusunda bizimle konuşarak transferler belirlenecek. Burada da sezon sonu konuşmak en doğrusu ama şuanda kesinlikle çalışmalarımız var. Beklenti olarak şunu söyleyebilirim. En azından 2 tane üst düzey takıma kademe atlatacak oyuncu lazım olduğunu düşünüyoruz. Bunun doğru zamanının da lig sonu olduğunu düşünüyoruz” şeklinde cevap verdi.

Takıma bir kanat bir de orta alanda kurucu oyuncu transfer etmek istediklerini kaydeden Öztürk, “Ofansif anlamda 2 tane oyuncu aklımızda var. Bu belki bir 10 numara pozisyonu olabilir, belki bir tane de kanat oyuncusu olabilir. Bunlar hep şuan ki takımı güçlendirmek için planlarımızdan biri… Zaten elimizde güçlü bir takım var. Gelecek sene Avrupa kupalarına da kalırsa takım bunun dışında da kupada da hedefimiz olacak. Gene Avrupa kupalarına gitme hedefimiz ve üst sıralara oynama hedefimiz olacak. Buna bazlı olarak doğru şekilde ilerlemek için transferlere ihtiyacımız var” diye konuştu.

Gelecek sene Avrupa kupaları hedefinde Eto’o’nun takım içindeki yeri hakkında konuşan Ali Şafak Öztürk, “Ben hep söylüyorum kaptanımız. Performansından da memnunuz. Biz Eto’o ile devam etmek istiyoruz kesinlikle. 1 sene daha kontratımız devam ediyor. Sadece Eto’o değil, takımın hedefi önemli. İlk göreve geldiğimde de ikinci senemizde şampiyonluğa oynayacağız diye hedef koyduk. Biz şampiyonluğa oynayacağız. Futbolcuların da, teknik heyetinde, yönetiminde, taraftarında bunun bilincinde olması lazım. Tabi bu da gereksiz baskı şeklinde değil ama motivasyon şeklinde bize fayda sağlaması lazım” dedi.

İstanbul takımlarından bazı oyunculara teklif gelmesiyle ilgili soruyu yanıtlayan Antalyaspor Başkanı, “Herhangi bir teklif yok, doğru haberler olmadığını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.