Öztürk: “Görüştüğümüz 2 Yıldız Futbolcu Var”

Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, gelecek sezon ki hedefleri ve transfer çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu…

Öztürk: “Görüştüğümüz 2 Yıldız Futbolcu Var”
6 Mayıs 2017 17:21

Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, gelecek sezon ki hedefleri ve transfer çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Gelecek sezon şampiyonluğa oynayan ve Avrupa’ya gidebilecek takım yaratabilmek için 6- 7 takviyeye ihtiyaç olduğunu söyleyen Öztürk, “Görüştüğümüz 2 yıldız futbolcu var ama bunlar olmayabilir de. İlla yıldız futbolcu alacağız diye şartımız yok” diye konuştu.

Teknik direktör Rıza Çalımbay’ın raporları doğrultusunda gereken mevkilere transfer yapmak için çalışma başlattıklarını belirten Ali Şafak Öztürk, “Gelecek sezon şampiyonluğa oynayan ve Avrupa’ya gidebilecek takım yaratabilmek için takviyelere ihtiyaç olması normal. Şu anda farklı mevkilere 6-7 futbolcu transferi düşünüyoruz. Görüştüğümüz 2 yıldız futbolcu var ama bunlar olmayabilir de. İlla yıldız futbolcu alacağız diye şartımız yok. Belki birini transfer ederiz ama illa yıldız olacak demiyoruz. Doğru mevkilere gereken transferi yapmayı düşünüyoruz” dedi.

Takıma faydası olacak transfer yapmayı amaçladıklarını kaydeden Öztürk, “Yıldız olması önemli değil, önemli olan takıma faydalı olabilmesi. Yıldız futbolcu alma çabamız yok. Hem yerli hem yurt dışından futbolcu düşünüyoruz. Yerli futbolculara çok inanıyorum. Takımımızın iskeletinde yerli futbolcu olması lazım. Yerli futbolcuların da kaliteli yabancı futbolcularla desteklenmesi gerekir” ifadelerini kullandı.

Ellerindeki kadronun çok güçlü bir kadro olduğunu vurgulayan Antalyaspor Başkanı, “Yapacağımız transferlerle kadrodaki rekabetin takıma faydası olacaktır. Bizim düşüncemiz illa yıldız futbolcu almak değil, takıma faydalı olacak futbolculardır. Yıldız futbolcu takıma faydalı olacaksa olur” şeklinde konuştu.

Ayrıca Ali Şafak Öztürk, kadrodaki futbolculara yönelik kendilerine ulaşan herhangi bir transfer teklifi bulunmadığını açıkladı.