Önemli Olan Üç Puan

Cuma günü kritik bir maç oynadık. Bu tip maçlarda oynanan oyundan ziyade özgüveni tekrar kazanmak adına galibiyet almak çok önemlidir …

Önemli Olan Üç Puan
25 Ekim 2017 07:54

Cuma günü kritik bir maç oynadık. Bu tip maçlarda oynanan oyundan ziyade özgüveni tekrar kazanmak adına galibiyet almak çok önemlidir. Maçın genelinde vasat bir futbol oynadık. Ama maç sonunda kazanan taraf biz olduk. Bursaspor deplasmanında ve sonraki maçlarda artık daha iyi futbol beklentisi içine girebiliriz. Bu hafta bir kez daha anladık ki iki üç maçlık bir seriyle yeniden üst sıralardaki yarışa ortak olabiliriz.

Oyuncuları değerlendirmek gerekirse Menez’in yanına kocaman bir soru işareti koyuyorum. Onunla bu sezon işimiz var gibi. Hala işin ciddiyetinde olduğunu düşünmüyorum. Nasri için ise olumlu düşünenlerdenim. Hepimizin beklentisi bu ligin tozunu atacağı yönündeydi ama bu haftaya kadar skora katkı anlamında ondan istediğimiz verimi alamadık. Ama mücadelesiyle ilerisi için umut veriyor.

Yine genç futbolcularımızdan Harun oynadığı süre içerisinde hepimizin beğenisini kazandı. Onu daha sık kullanırsak futbolunu geliştirip, ilk on birin değişmez isimlerinden biri olmaması için hiçbir sebep yok.

Önümüzdeki Bursaspor deplasmanından alınacak puan veya puanlar, sonrasında Karabük maçındaki galibiyet takımı havaya sokar. Yeter ki biz takıma desteğe devam edip, futbolcu ve teknik heyete güvenelim.