Önceden Belliydi

Himmet Güler yazdı…

Önceden Belliydi
30 Aralık 2019 08:29

İstanbul’a götürülmeyen oyuncular ile bu felaketin geleceği o kadar belliydi ki… “5 yer döneriz” dedim çevremdekilere hep maç öncesi ve sağ olsunlar emeği geçenler beni yanıltmadı. Bunu bilmek için zaten kahin olmaya da gerek yok. Taktik, teknik kısmına da girmeye gerek yok. Zra biz bu sezon ne taktiği ne planı olan, hiçbir şeyi olmayan bir takımız. Pardon, nankörlük yapmayayım. Bizim dillere destan, asla hakkı ödenemeyecek bir taraftarımız var. Zaten bu takım ligde kalacaksa da taraftar sayesinde kalacak.

Ligde kalmak derken, bu takımın şu anda 14 puanı var. Bu işin lamı cimi yok arkadaş. Ligde kalmak istiyorsan 40 puanı göreceksin. 40 puan için bizim 26 puana ihtiyacımız var. Bu ne demek? 7 galibiyet, 5 beraberlik; 8 galibiyet, 3 beraberlik; 6 galibiyet, 8 beraberlik gibi kombinasyonlar üretmemiz gerekiyor performans anlamında. Yani sezonun ikinci yarısında 6-7 mağlubiyet aldığımız takdirde seneye bir alt ligde oynayacağımız kesin gibi bir şey. Ya da bir mucize olacak.

Düşme hattındaki rakiplere karşı berbat performans sergiledik. Hepsine karşı ikili averajlarda gerideyiz. İşin ilginç yanı şu ki, bu ligin en tempolu oynayan 3 takımından ikisini yendik. Tuhaf. Yani bir şeyleri başarabiliyoruz.

Lafın kısası, bu takımda büyük şeyler değişmez ise bu takım maalesef küme düşmüş vaziyette görünüyor. Bakalım biz taraftar olarak takımı ayağa kaldırabilecek miyiz?

Biz dirilişe hazırız. Yeter ki takım, bizim isteğimizin yarısı kadar istekli olsun.