”Oh Be” Dedirten Galibiyet

1 Ekim 2019 08:55

Evren İlkdoğan yazdı…

Malatyaspor’u net bir skorla yendik ve üzerimizdeki kara bulutlar bir nebze de olsa dağıldı.

Aslında maçı Aatıf’ın golünden öncesi ve sonrası olarak ikiye ayırmamız gerekiyor.

Aatıf’ın golüne kadar rakip ceza sahasında pozisyon bulamayan, devamlı yan top yapan ve teknik ekibin taktiğini sahada uygulayamayan bir Antalyaspor vardı. Bülent Korkmaz mimikleriyle ne kadar gergin olduğunu belli ediyordu. Golden sonra özgüveni daha da yerine gelen bir Antalyaspor izledik. 2. gole kadar Bülent Korkmaz hala rahat değildi. 2. golden sonra ise maç bitti. Malatyaspor oyun disiplininden tamamen uzaklaştı ve noktayı son haftaların en çok konuşulan ismi Hakan Özmert koydu.

Bu galibiyet ligin geri kalanı için özellikle özgüven ve baskı açısından önemliydi. Geçen sene olduğu gibi Bülent Korkmaz’ın ekibi bir kırılma anını daha kayıpsız atlattı.

Tribünlerde geçmiş maçlara göre biraz daha fazla Antalyaspor sevdalısı vardı. Özellikle 07 Gençlik sayı olarak geçen seneki ortalamasına yaklaşmış göründü. Yeterli mi? Hayır değil. Gönül onların tüm kale arkasını kapladığı günleri görmek istiyor çünkü.

Maç sonu düdükle beraber önce Bülent Korkmaz’ın sonra da takımın taraftarlarla galibiyeti kutlamadan içeriye girmesi anlamsızdı. Bülent Korkmaz’ın takımına bu şekilde bir talimat verdiğine inanmıyorum. Ama kendilerine yapılan eleştirilere karşı sahada kalıp, orada galibiyeti kutlasalardı herkese tek yumruk olduklarını gösterebilirlerdi. Olmadı.

Antalyaspor’un maaşlı futbolcusunun ve teknik ekibinin camiaya, taraftara küsme veya tavır koyma lüksü olmadığını düşünüyorum. Bu tip hareketler ileride takıma zarar verebilir. Profesyonellerin hisleriyle, işlerini karıştırmamaları gerektiğini düşünüyorum ve yönetimin bu konuyla ilgili gerekli kişilere uyarılarını yapacağına inanıyorum. Eminim onlarda bu durumdan rahatsız olmuşlardır.

Haftaya Kadıköy deplasmanında işimiz zor ama Fenerbahçe içeride yenilmeyecek bir takım değil. Amilton ve Dala gibi hızlı isimlerle Kadıköy’de şansımızın olduğunu düşünüyorum.

Güzel bir hafta sonu geçirmemizi sağlayan başta Bülent Korkmaz ve ekibi olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkürler.

Daha iyi olacağız, buna inancım tam.