Nereden Baksan Tutarsızlık

Antalyasporumuzun en büyük sıkıntısı takım olamamak. Bir gruplaşma var sanki takımda …

Nereden Baksan Tutarsızlık
A+
A-
4 Ekim 2017 07:22

Geçen hafta Osmanlıspor maçında oynanan güzel futbolla aldığımız galibiyet bizi Sivas deplasmanı için umutlandırmıştı.Bu hafta performans olarak geçen haftanın üstüne çıkmasını beklediğimiz Antalyaspor ne yazık ki bizi yanılttı.

Sivasspor zaaflarımızı iyi ezberleyip bizi yumuşak karnımızdan vurdu. İlk yarım saatte üç gol ile neredeyse maçı bitirdiler derken ikinci devreye baskılı başladık. Kurduğumuz baskıdan pozisyonlar bulduk ama değerlendiremedik. Ben hocanın yerinde olsam ilk yarı 38 dakika rezalet oynayan El Kabir’i ilk yarıda çıkartırdım. Şahsen ben maçı izlerken televizyon başında çıldırdım. Hoca nasıl sabretti, anlamıyorum. İlk yarıda oynadığı kötü futbol yetmezmiş gibi rakip on kişi kaldıktan ve golü bulduktan sonra net pozisyonları harcadı. Beraberliği yakalayacağımız pozisyonları bulduk ama neler kaçtı neler.

Antalyasporumuzun en büyük sıkıntısı takım olamamak. Bir gruplaşma var sanki takımda. Nasri geldikten sonra bazı dengeler değişti. Özellikle Eto’o’nun yarattığı huzursuzluk pek sahaya yansımıyor gibi gözükse de takımı etkiliyor. Önemli olan yıldızları transfer etmek değil takım olmaktır. Biz hala takım olmuş değiliz ve bir günümüz bir günümüzü tutmuyor.

Ferhat, Sakıb, Celustka ve El Kabir direk kulübeye çekilmeli, hiçbir verim alamıyoruz bu isimlerden. Milli Takım arasından sonra Göztepe maçında Sakıb cezalı olacak. Antalyamızın çocuğu Musa Nizam yüksek ihtimalle ilk 11’de sahada olacak. Umarım bu şansı iyi değerlendirir ve takıma katkı sağlar.

Umarım yeni hocamızla beraber Milli Takım arasını değerlendirip Göztepe maçına en iyi şekilde çıkarız. Göztepe maçında işimiz gerçekten çok zor, formda bir takıma karşı oynayacağız. İçeride oynayacağımız Göztepe ve Kasımpaşa maçlarından altı puan ile ayrılırsak bu takım havaya girer.

Kurulan bu kadroyla mağlup olsak bile yıldız isimler bizi her zaman olsun umutlandırıyor. Bu sezon büyük hedeflerimiz var, umarım futbolcular da bunun farkına varıp bizi utandırmaz.