Nefes Aldık

Bu maçta 60. dakikadan sonra Bülent Korkmaz daha erken değişikliklerle oyun ritmini yükseltmesini bekledim…

Nefes Aldık
A+
A-
19 Mart 2019 08:27

Alanyaspor maçı, sezonun kalanı için çok önemliydi. Bu maçı kazanıp Bülent Hocanın 41 puan hedefine bir adım daha yaklaşacaktık.

Maçın ilk yarısı Antalyaspor’un bariz üstünlüğüyle geçti. İkinci yarının başındaki 3. golle maç bitti.

Bu maçta Antalyaspor uzun zaman sonra ideal on biri ile sahadaydı. Chico’nun asıl mevkisi olan ön liberoya geçişi, Cissokho’nun sol bekte uzun zaman sonra iyi performans sergilemesi, stopere Celustka’nın geri dönüşüyle takımda taşların oturduğunu düşünüyorum.

Kalan 8 maçtan alınacak 6 puan Antalyaspor’u ligde tutacaktır. Bu puana ne kadar erken ulaşırsak, gelecek sezonun planlamasına da o kadar erken başlayıp transferleri buna göre yapabiliriz.

Üç haftalık arada sakatlıktan yeni dönen futbolcularımızın da form grafiklerini arttıracaklarını ve tam performansla sahada olacaklarını düşünürsek, fikstür avantajıyla beraber 45-50 puan arasına 41 puana ulaştıktan sonra hedef koyulabileceğini düşünüyorum.

Bu maçta 60. dakikadan sonra Bülent Korkmaz daha erken değişikliklerle oyun ritmini yükseltmesini bekledim ama o 75. dakikadan sonrasını bekledi ve bence geç oyuncu değişiklikleri yaptı. Bu maçla ilgili onu eleştirebileceğim tek konu buydu.

Nazım Sangare’nin milli takıma seçilmemesinden ziyade, Şenol Güneş’in ” Nazım’ın Türk olup olmadığını bilmiyordum” açıklaması bence daha da büyük bir skandaldır. Futbolun başındakilerin oyuncu havuzundan bihaber olmaları, gelecek adına maalesef Milli Takım için umutlanmamızı engelliyor.

Serdar Özkan’ın annesinin vefat haberiyle hepimiz üzüldük. Kendisine ve sevenlerine sabır ve sağlıklı, uzun ömürler diliyorum.