Luyindama’dan Önce Ghacha’dan Sonra

Doğancan Ataş yazdı…

Luyindama’dan Önce Ghacha’dan Sonra
8 Kasım 2022 09:44

Tarihler 12 Aralık 2015‘i gösterirken sahamızda Mersin İdman Yurdu’nu konuk ediyoruz. Maçın 23. dakikasında kalecimiz Fornezzi atılıyor. 10 kişi kaldığımız yetmiyormuş gibi beş dakika içerisinde iki gol yiyoruz. Devre arasına hem sahadaki oyuncular hem de tribündeki taraftar hayal kırıklığıyla giriyor.

Yusuf Şimşek’in bir maç önceki Konyaspor yenilgisiyle görevi bırakmasının ardından Mersin İdman Yurdu maçında teknik direktörsüz oynuyoruz. Samuel Eto’o hem oyuncu hem teknik direktör olarak sahada. 53. dakikada Mbilla Etame’nin golüyle heyecan fırtınası başlıyor. Antalyaspor sahada artık bir kişi eksik değil, aksine bir kişi fazla gibi mücadele etmeye başlıyor. 74. dakikada Eto’o’nun golüyle beraberlik geliyor. Artık sahadakiyle, tribündekiyle 10 kişi oynadığımıza bakmadan galibiyet arayan bir takım var. Bunun meyvesi 89. dakikada geliyor. Lokman Gör’ün attığı gol ile Antalyaspor iki farklı yenilgiden 3-2 galibiyete uzanmayı başarıyor ve 6 maç aradan galip gelip nefes alıyor.

7 sene önceki maçı neden anlattık? Çünkü aynı heyecanı ve geri dönüş azmini 7 sene sonra yeniden gördük.

Yine sahamızda oynanan bir maç… Yine iki farklı geriye düşüş… Bu sefer daha büyük bir reaksiyon örneğiyle ilk yarının içerisinde sadece 10 dakika içerisinde skoru 3-2’ye çeviren bir Antalyaspor… Taraftarının görmek istediği, arzulu, gerçek Antalyaspor’u sahaya yansıttı. Skordan çok takımın arzusu Antalyaspor taraftarını memnun etti.

Maç 2-0 iken uygulanan planın ‘tutmadığını’ maç sonunda belirten Nuri Şahin, Luyindama’nın çıkışının teknik heyet kararı olduğunu belirtti. 26. dakikadan sonra oyuna giren Ghacha’nın ve taktiksel değişikliğin etkisiyle Antalyaspor’a sadece on dakika yetti. İhaleyi tabii ki Luyindama’ya yıkmak doğru değil ancak maçı betimlemek istediğimizde de bunu kullanmadan olmaz; Luyindama’dan önce iki farklı mağlup Antalyaspor, Ghacha’dan sonra 10 dakikada maçı çeviren Antalyaspor!

Biz Aileyiz

Takımın başında ilk maç sonu röportajına çıkan Nuri Şahin kendisine yakışır şekilde güzel konuştu. “Samimiyet olmadan başarı gelmez. Kötü giden süreçte de samimiyet çok önemli. İyi gittiğinde herkes Nuri Şahin diye bağırıyor. Kötü gittiği zaman oyunculara yükleniliyor. Öyle bir şey yok, Biz aileyiz” dedi Nuri Şahin ve bu düşüncelerine katılıyorum.

Göreve geldiği günden beri kendisine sonuna kadar inanan ve samimiyetine güvenen bir Antalyaspor taraftarı olarak sormak istiyorum: Sayın hocam, madem bir aileysek -ki ben de öyle olduğunu düşünüyorum- iki hafta önce oynanan ve son dakika golüyle kazanılan İstanbulspor maçının ardından bu ailenin ana direği olan Antalyaspor taraftarına kutlama için gidecek olan takımı soyunma odasına apar topar götürdünüz mü? Eğer götürdüyseniz bu ailenin bunun sebebini bilmeye hakkı var. Eğer götürmediyseniz de yine bunun açıklanıp hakkınızdaki iddiaların çürütülmesi, ailenin geleceği adına önemli olacaktır.

Unutmamalıyız

Sahamızda oynanan Konyaspor maçında Antalyaspor taraftarına yapılan çirkinlikleri ve hakkımızın savunulmamasını,
Alanyaspor deplasmanında Antalyaspor taraftarının akan kanının hesabının sorulmamasını unutmamalıyız!