Korkaklık

Himmet Güler – Sezon Öncesi Değerlendirmesi …

Korkaklık
9 Ağustos 2017 09:17

Geçtiğimiz sezonu Anadolu takımlarının en iyi derecesini yaparak tamamlamıştık. Bu sezon haliyle beklentiler de yükseldi. Buna binaen yapılan transferler çok gerçekçi. Takımımızın oyun tarzına göre zayıf olan noktalara çok iyi isimler alındı.

Hedef belli… En azından Avrupa kupalarına gitmek… Başkanımız böyle diyor. Yöneticilerimiz böyle diyor. Futbolcularımız zaten böyle diyor. Taraftar zaten yıllardır bu hayalin peşinde, içeride dışarıda desteği sonuna kadar veriyoruz. Peki Rıza hoca ne diyor? “Hedefimiz ilk 10 sıra içerisinde bulunmak.” Hocam kusura bakma da ele güne kendini güldürürsün bu demeç ile. Elindeki kadroda Eto’o, Sandro, Menez, Maicon, Diego, Celutska, El Kabir, Djourou gibi bu ligin üzerinde oyuncular var. Daha iki transferin peşindeyiz ki o isimleri de çok iyi biliyorsun. Büyük ihtimalle bu oyuncular da gelecek. Sen daha ilk 10 hedefi koyuyorsan tribün ile aranda sıkıntı çıkar ki verdiğin demecin sonunda epey bir eleştiren oldu seni sosyal medya üzerinden. Eğer Rıza Hoca elindeki malzemeden bir “takım” oluşturabilirse zaten hedef şampiyonluk olacak, görün bakın.

Bu sezon Antalyaspor, Başakşehir, Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor inanılmaz oyuncuları transfer ettiler. Ben bu 6 takımın puan sıralamasında kopup gideceğini düşünüyorum. Bu takımların her bir oyuncusu gerçekten bu ligin üzerinde isimler. Burada önemli olan faktör şu,  bu oyuncular bir takım olabilecek mi? Takım olabilen zaten şampiyon olacak. Önemli olan camia olarak kenetlenmek -ki Antalyaspor camiasının en iyi yaptığı şey kenetlenmektir.- Gerisi sonradan doğal olarak gelecek şeyler.

Umarım hakem hatalarının hiç olmadığı, gerçekten kazanmayı hak ederek kazandığımız maçların sonucunda şampiyon olduğumuz bir sezona başlıyoruzdur. Bütün bir sezon boyunca, deplasman yollarında takımımızı destekleyecek olan taraftarlarımıza kazasız belasız yolculuklar diliyorum.