Gencer: “Kongreyi İsteyenler Dışarıdalar”

Başkan Gültekin Gencer, yaptığı basın toplantısında kongreyi isteyenlerin salonun dışında olduğunu dile getirdi …

Gencer: “Kongreyi İsteyenler Dışarıdalar”
1 Haziran 2016 12:01

Başkan Gültekin Gencer, yaptığı basın toplantısında kongreyi isteyenlerin salonun dışında olduğunu dile getirdi.

Gültekin Gencer, olumsuz söylemler üzerine 30 Haziran’da genel Kurul kararı aldıklarını ve aday olmayacağını duyurdu. Gencer, “Her sene seçim ve aday var söylemlerinden bıktık. Bu söylemlerin neticesi olarak yönetim kurulu olarak toplandık ve 30 Haziran’da genel kurula gitme kararı aldık” dedi.

Yönetim kurulu ile birlikte Hasan Subaşı Tesisleri’nde basın toplantısı düzenleyen Gencer, 2013 yılında kimsenin cesaret edemediği dönemde göreve başladıklarını vurgularken, o dönemde şanssızlık üzerine küme düştüklerini aktaran Gencer, “Seçim istendi ve seçime gittik. Kimse aday olmadı, düşürdüğümüz gibi takımı çıkardık. Yine seçim istediler. Cesareti ve vizyonu olan yine çıkmadı. Aday olduk, ‘3 yıl seçim istemiyoruz. Vizyonumuz çok büyük’ dedik. Yeni stat, yeni heyecan, yeni bir takım ve dünya yıldızı dedik. Nerelerden nerelere geldik. Statta bin kişilerden 10 binlere geldik. Biz taraftarı 50 bine çıkardık. Siyasete Antalyaspor’u alet etmedik. Yetmedi Türkiye’den İstanbul takımlarını tutan seyircilerin ikinci takımlarını Antalyaspor yaptık. Bu vizyonu yönetim kurulu ile Antalya ile yaptık.” diye konuştu.

Hiçbir şekilde geçmişte olduğu gibi belediyeden yardım almadıklarını dile getiren Gencer, “Manevi destek aldık. Mutlu günlerimizde yanımızda oldular. Evet çok olduk. Çok ileriye gittik yönetim kurulu ve şahsım olarak Eto’o’yu getirdik, ikinci yarı Avrupa takımı oluşturduk. Fenerbahçe, Galatasaray, Bursa, Torku Konya’yı yendik. Şehri sevindirdik. 2017 hedefimizi UEFA olarak koyduk. Milli maçlara vesile olduk. Gerçekten çok olduk. ‘Messi ve Rihanna Antalya’da top oynayacak’ dedik. Hakikaten ayıp ettik, çok olduk. Çevremize verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı tüm Antalya halkından özür diliyoruz. Gerçekten çevremizi rahatsız ettik.” dedi.

Söylemlerden ötürü bıktıklarını belirten Gencer, sözlerini şöyle noktaladı: “Kongre kararı almamıza dair soruların muhatabı biz değiliz. Bu salonda yoklar, dışarıdalar. Biz kongre kararını aldık. Söylemler üzerine kongre kararı aldık. Artık bıktık. Seçime girmeme kararı da aldık.