Kondisyon Problemi

Yeni Malatyaspor maçı 10 dakika daha uzasaydı, sahadan büyük ihtimalle mağlup ayrılmış olacaktık …

Kondisyon Problemi
30 Ağustos 2017 07:55

Geçen haftaki yazımda da belirtmiştim. Bu hafta yazının temelini buna ayırmaya karar verdim.

Rıza Hoca geçtiğimiz sene sıklıkla bir cümle kurdu. Ne dedi? “Bu takımı ben kurmadım, sene öncesi kampını ben yaptırmadım. Asıl siz seneye görün.

Bu sene izlediğimiz 3 maçta da Antalyaspor 75. dakikadan sonra oyundan tamamen düştü ve geri kalan sürede bizim futbolcularımız “Maç ne zaman bitecek” diye skorboarda bakarken, rakipleri son dakikaya kadar kazanmak için varını yoğunu ortaya koydu. Yeni Malatyaspor kadro olarak bizim dengimiz değil ama maç 10 dakika daha uzasaydı, sahadan büyük ihtimalle mağlup ayrılmış olacaktık. Bu takım ya hazırlık kampında düzgün çalışmadı ya da başka bir şeyler var. Ama bunu çözecek kişi hoca ve ekibi.

Diğer bir konu da Yeni Malatyaspor maçındaki oyuncu değişiklikleri… Maç sonrasında sosyal medyada onlarca Antalyaspor sevdalısının yazılarını okudum. Herkes bir konuda hemfikirdi. Rıza Hoca neden son dakikaya kadar 2 oyuncu değişikliği hakkını kullanmadı ve son dakika 1-1’e razıymışcasına 2 oyuncu değişikliğini zaman geçirmek adına kullandı? Biz Yeni Malatyaspor deplasmanında 1-1’e sevineceksek eğer bu kadar külfete girip neden kalburüstü futbolcuları transfer ettik? Bizim bu deplasmandan 1 puan almamız için Nasri’ye, Eto’o’ya ihtiyacımız yok.

Rıza Hoca acaba x bir İstanbul kulübünde 90+’larda bu 2 değişikliği yapabilir miydi? Bunu kendisine sormak gerekir.

Önümüzde hocanın dört gözle beklediği milli maç arası var. Sonrasında ise kritik bir Galatasaray maçı… Bu maçı kazanıp camiadaki havayı değiştirmek hocanın elinde. Şartlar bunun için müsait. Aksini ise düşünmek bile istemiyorum. Zira geçen seneki gibi ligin ilk 7-8 haftasında 2-3 puan toplanırsa, aynı performansı göstereceğimizin bir garantisi yok.

Rıza Çalımbay’ın kredisi geçen hafta dediğim gibi bu camiada yüksek. Ama her geçen hafta tren biraz daha uzaklaşıyor. Zirve mücadelesi yapmak yerine orta sıralarda mücadele etmeye kimsenin bu camiada niyeti yok bu kadar yatırımdan sonra.

Umarım hocamız da bunun farkındadır.