Keyif Zamanı

Bundan sonrası kötü de olabilir. Fakat bu galibiyetin keyfini çıkarmak tüm Antalyasporluların hakkı…

Keyif Zamanı
29 Ağustos 2018 08:28

Bülent Korkmaz maçtan bir gece önce kafasını yastığa koyup Beşiktaş maçını düşündüğünde, böylesine gollü ve rakip takıma acı çektire çektire alınacak bir üç puanın kendisini beklediğini düşünmüş müdür? Kesinlikle hayır. Peki, bu galibiyetin kendisinin Antalyaspor başındaki ilk üç puanı olacağını, ayrıca rakibinin kendi sahasında uzun zamandır süregelen yenilmezlik serisini bozacağını düşünmüş müdür? Bunu cevabı da tabii ki hayır.

Nasıl düşünsün ki! Defansın ortasında ilk defa Süper Lig maçına çıkan Bahadır… 19 yaşında önde bir şeyler yapmaya çalışan Doğukan… Mevkisi dışında oynayan Harun… Fakat olduğu zaman oluyor işte. Top yuvarlak. Sen iyi niyetle ve canla başla savaşırsan, şartlar ne olursa olsun işler senin lehine dönüyor. Öyle de oldu. Top Antalyaspor’u sevdi. Bu kadro Vodafone Park’ta Beşiktaş karşısına 10 kere çıksa 1 kere galip gelirdi. O da oldu. Çok da güzel, harika, anlamlı bir galibiyet oldu.

Mahalle maçına takım çıkarmış gibiydi Bülent Korkmaz. “Boffin, Diego, Hakan, Doukara… Kaleci, defans, orta saha ve forvet sağlam; yanlarına serpiştir. Yaparsa bunlar bir şey yapar” mantığıyla rahat başlanan bir maç… Kaybetse kimsenin bir şey demeyeceği teknik adam ve oyuncular… Yaptılar mı işlerini, dört dörtlük yaptılar. Oyuncu değişiklikleri de yerindeydi. Özellikle ilk 20 dakika önde ve adam adama basma gayreti çok doğruydu. Boşuna “Cesur Yürek” dememişler. Çok cesur oynadı Antalyaspor.

Geçen hafta eleştirsem de bu hafta yenilse bile artık Antalyaspor’a tamamen hakim bir hoca var. Bundan sonrası kötü de olabilir. Fakat bu galibiyetin keyfini çıkarmak tüm Antalyasporluların hakkı.

ETİKETLER: ,