Kazanma Alışkanlığı

Tarihte alt ligleri saymazsak belki de en başarılı sezonu geçiriyoruz …

Kazanma Alışkanlığı
5 Nisan 2017 07:59

Eskiden stadyuma gelen taraftarlar maçın skoru hakkında pek tahminde bulunamazlardı. Çoğu taraftar Antalyaspor’a gönül verdiği için tribündeki yerini alırdı. Bu süreç bu sene çok değişti. Hem yeni stadyum hem de başarılı süreç insanları galibiyet sevinci yaşamaya iter oldu. Maçın olduğunu bilen herkes rakip kim olursa olsun galibiyet yaşamak için stadyuma geliyor, takımına güveniyor ve sahip çıkıyor. İşte buna “kazanma alışkanlığı” diyorlar.

Tarihte alt ligleri saymazsak belki de en başarılı sezonu geçiriyoruz. Sezon öncesi oluşan fırtına mevsimi, yerini günlük gülistanlık bahar havasına bıraktı. Hal böyle olunca ulusallıktan uluslararası bir takım haline gelmek için çok uzun yol da kalmadı.

Kayseri maçı, hakem hataları, tribündeki Antalyaspor sahipliği ve inanç son dakikada 3 puanı getirdi. Futbolcular ve taraftarlar bir bütün halinde 3 puanı haneye yazdırdı. Bu ayakta alkışlanması gereken birinci olaydı.

İkinci olay ise geçmişte Antalya’ya hizmetleri olmuş, bu şehre emek vermiş Atilla Konuk’un devre arası tanıtılması ve anılmasıydı. Bu Antalyalılar gösterisi benim çok hoşuma gitti. Göç alımından dolayı azınlık hale gelen Antalyamızın yaşayan yaşamayan güzide insanlarının anılmaya ve yaşatılmaya devam etmesi dileğiyle…