“Kazanırız”ı Hissetmek

Engin Erdem yazdı…

“Kazanırız”ı Hissetmek
22.02.2021
A+
A-

Çok rahat kazanabileceği maçı beraber bitirmenin üzüntüsü içerisinde Antalyaspor taraftarları. Camia adına bu çok önemli bir şey. Kazanmak ya da kaybetmemek ve kazanabileceğini hissetmek, işlerin yolunda gittiğinin net göstergesi.

Oyun içerisinde her ne kadar savunma ön planda olsa da daha baskın olan taraf Antalyaspor’du Gaziantep karşısında. Baskın olmak, bol pozisyona girmek ve daha fazla top oynamak, golü atmadığın zaman bir şey ifade etmiyor. Nasıl daha önce topla çok az oynayıp kazandıysa Antalyaspor, bu kez çok pozisyona girip kısmen topla daha fazla oynayıp kazanamadı. Bazen 10 santimetre ofsayt bazen şansızlık buna sebep olabiliyor. Futbol bu işte, zaten bu yüzden çok güzel değil mi bu oyun?

Geçiş senesinde böyle devam etmek çok önemli. Kazanamıyorsan, kaybetme; hele ki deplasmandayken hiç kaybetme. 1-0, 0-0, 1-1’e devam edilecek geçen hafta söylediğim gibi. Çünkü oyun bunu çağırıyor.

Süreklilik, devamlılık ve sabır olduğu sürece bu günler çabuk unutulur ve daha güzel günler gelir. Ta ki Ersun Yanal gelmeden önce “Küme düşer miyiz” sorusunu kendimize sorduğumuz, karamsarlığa kapıldığımız zamanlar gibi çabuk unuturuz bu günleri. Geriye temelleri sağlam bir Antalyaspor kalır.

İnanmaya, desteğe devam.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.