Kayıplara Devam

Camiada Rıza Hocaya tepkiler her hafta artmaya ve belirginleşmeye başladı. Bu doğrultuda Galatasaray maçı camiamız için oldukça önemli …

Kayıplara Devam
30 Ağustos 2017 07:52

Maalesef 2 puanı daha kayıp hanemize yazarak bu haftayı da galibiyetsiz kapadık. Biliyorsunuz ki Rıza Hocaya geçen sezon içeride oynadığımız Beşiktaş maçından itibaren sürekli vaziyette eleştiri yazıları yazarım. Futbol anlamında bu maç iyi oynadık diyemem. Sosyal medyada görüldüğü kadarıyla da kimse iyi oynadığımızı söylemiyor. Lakin Rıza hoca beğenmiş, bir şey diyemem. Ama eleştirmeyeceğim Rıza Hocayı. Zira 1-0 öndeyken Nasri’nin direkten dönen şutu ve akabinde Eto’o’nun topu üstten auta gönderdiği pozisyon gol olsa yüzde yüz maçı kazanırdık. O pozisyonda golü Rıza Hoca kaçırmadığı için eleştiri yapma hakkımı sonraki haftalara saklıyorum.

Şunu belirtmek isterim ki camiada Rıza Hocaya tepkiler her hafta artmaya ve belirginleşmeye başladı. Bu doğrultuda Galatasaray maçı camiamız için oldukça önemli. Bizim beraberlik alma gibi bir lüksümüz de kalmadı artık. Bir hedefimiz var ve diğer takımlar çatır çatır futbol oynuyor, galibiyetler alıyor ve puan farkını açıyorlar. Galatasaray şu an ligin en iyi takımı. Bizim başlangıcı en iyiyi yenerek, en iyiden daha da iyi olarak yapmamız gerekiyor. Takıma özgüveni geri kazandırmalıyız. Oynadığımız futbol açık ara ligin en kötüsü. Bizden kötüsü yok.

Milli maç arası imdadımıza yetişti Allah’tan. Defans yapmayı unutmuşuz. Diego’ya bir haller olmuş resmen. Geçen sezonki Diego’dan eser yok. Celustka’nın ve Sakıb’ın kanatları kırılmış. Tamam takımda çok eksik var ama futbol 11 kişi ile oynanıyor. Golü atıp geriye yaslanırsanız Çemişgezekspor da olsa üzerinize gelir ve golü bulur. Ofansif anlamda tam bir Şampiyonlar Ligi takımı gibiyiz ama defansif olarak isimler iyi de olsa performans olarak berbatız.  Düşünsenize; asisti Eto’o yapıyor, golü Nasri atıyor ve bu takımın ismi Antalyaspor! Bunu 5 sene önce bize söyleseler sanırım inanamazdık. Bu kadroya gerçekten çok  yazık oluyor.

Dile kolay, 2000 kilometre  civarı yol yaptı renktaşlarım. Çok da güzel desteklediler her zamanki gibi  takımı. Hepsinin emeğine, yüreğine sağlık.

Bir dip not daha yazayım:

Şehre girişlerinden itibaren taraftarımıza oldukça sıcak bir karşılama yapan Malatya tribün grubuna ve Malatya halkına renktaşlarım adına çok teşekkür ederim.