Kara Bulutlar Dağıldı

19 Şubat 2020 07:22

Evren İlkdoğan yazdı…

Hafta içi Sivas’ta alınan yarı final biletinin camiayı kenetlendirdiğini, Kasımpaşa maçında tribünlerde coşku ve kalabalığı görünce bir kez daha anladım. Sezon ortalamasının çok üstünde bir sayı ile 20 bine yakın Antalyaspor sevdalısı, Antalyaspor’un zor zamanlarında takımı yalnız bırakmadı.

Antalyaspor, tribünlerin de coşkusuyla maça hızlı başladı. İlk 15 dakika golü bulmamız işten bile değildi ama olmadı. Sonrasında orta sahayı kaybedince Kasımpaşa gelmeye başladı. İlk yarı bitene kadar gol yemediğimiz için şanslıydık.

İlk yarı boyunca devamlı uzun top deneyip, topu rakibe teslim ettik. Bu kadar ısrar anlamsızdı. İkinci yarı Hakan Özmert hamlesiyle oyunun hakimiyeti tekrar bize döndü. Arka arkaya gelen 3 golle maçı bitirdik. Sinan Gümüş hırsıyla takımı ayağa kaldırdı. Jahovic gerçek bir golcü olduğunu pozisyon almasıyla bir kez daha gösterdi.

Kasımpaşa galibiyeti hem kara bulutları tamamen dağıttı hem de ligde bize nefes aldırdı. Malatyaspor maçından alınacak puan veya puanlar alt sıralardan hızlıca çıkmamıza yardımcı olacaktır.

Tamer Tuna’yı özellikle ikinci yarıdaki hamlelerinden ötürü tebrik ederim.

Gönlümden geçen, hızlıca alt sıralarla ilişiğimizi kesip tamamen Alanyaspor kupa yarı finaline odaklanmamız. Bu tarihi fırsat bir daha kolay kolay gelmez.