Kaleci Sorunu

Üst sıralar ve Avrupa Kupaları için savaşan bir takımın kalecisi bu kadar hata yapmamalı …

Kaleci Sorunu
12 Nisan 2017 08:25

Bir dönem deplasmanda uzun bir süre maç kazanamama sürecimiz olmuştu. Şimdi en azından kazanamasa da kaybetmeyen bir takım hüviyetine büründük. Özellikle iç saha performansları dışarıya göre çok yüksek olan ülkemiz futbolunda bu çok önemli bir şeydir. Yenemiyorsan, yenilmeyeceksin .

Yine sahada ne yaptığını bilen, rakibine kendi oyununu kabul ettiren bir Antalyaspor izledik Gençlerbirliği karşısında. İlk golü kalesinde gören deplasman takımının bu denli toparlanması ve akabinde golü bulması, ardından bulduğu pozisyonlarla galibiyeti kaçırması üst sıraları kovalayan takımımız için çok önemli.

Fakat üst sıralar ve Avrupa Kupaları için savaşan bir takımın kalecisi bu kadar hata yapmamalı. Sezon başından beri yaptığı bireysel hatalar bir elin parmaklarını geçti. Bu kadar bireysel hata Süper Lig için fazla. Kaleci Ferhat’ın bu lig seviyesinde olduğunu düşünmüyorum. Önümüzdeki sezon daha ileriyi kovalamak için Antalyaspor’a yakışır bir kaleci transfer edilmelidir. İyi bir kaleci, bir sezonda size en az 5-6 puanın haneye yazılması demektir ki bu denli önemli bir mevki için de ince elenip sık dokunması gerektiği aşikardır.

 

 

 

ETİKETLER: ,