Kaçış Yok

Fahrettin Kayan yazdı…

Kaçış Yok
4 Nisan 2022 10:58

 

→ 0-0 Gaziantep FK
→ 0-0 Beşiktaş
✅ 3-0 Fatih Karagümrük
✅ 1-2 Yeni Malatyaspor
→ 0-0 Adana Demirspor
✅ 1-0 Sivasspor
✅ 0-1 Başakşehir
✅ 4-1 Giresunspor
✅ 1-2 Altay

Galibiyet: 6
Beraberlik: 3
Atılan Gol: 13
Yenen Gol: 3

Süper Lig’de 9 haftadır kaybetmeyen bir Antalyaspor…

Daha önce de yaşadığımız kaybetmeme serilerinden en büyük farkımız, hem bu seride galibiyet sayımızın fazla olması hem gol sayımızın da yüksek olması. Yani oynamaya çalışan, hücum düşünen ama aynı zamanda kaybetmeyen bir Antalyaspor’a sahibiz. Sistem her geçen hafta daha da net oturuyor. Kısa paslarla oyun kurmada haftalarca yasadığımız sıkıntılar sonrasında artık büyük oranda başarılı oluyoruz. Ancak yapılan en ufak hatada kalemizde net pozisyon vermeye de devam ediyoruz.

Maçın bazı dakikalarından neredeyse şiir gibi top oynayan Antalyaspor’u izlerken insanın şair olası geliyor. Aşkla şevkle dolup taşarken; Haji Wright yüzde yüz golü kaçırıyor. Savunmadan çıkarken olmayacak top kaptırılıyor ve biz yine keyif içinde izleyeceğimiz maçı bırakıp kendimize geliyoruz. Her ne kadar rakibe tehlikeli pozisyon vermesek bile maçı stres içinde tamamlıyoruz.

Oyun akışına baktığımızda Haji’nin her geçen hafta büyük katkısını görüyoruz. Son vuruşlarda olmaz dediğimiz yerden golü atıyor, bunu atamayanı döverler dediğimiz pozisyonda ise o kadar ağır kalıyor ki neredeyse rakip forvet gelip topunu alacak.

Bunun harici artık bizim için klasikleşse de değinmeden geçemeyeceğim bir konu var; Boffin ve penaltılar. Bu kadar yazılıp çizilip konuşuluyor, insan biraz penaltı çalışmaz mı? Antrenman sonrası oyuncu arkadaşlarına gelin penaltı çalışalım, biraz ekstra antrenman yapalım demez mi! Yine penaltıda ters köşedeyiz. Terste olmasak dahi biz elbet bir gün Avrupa göreceğiz ama Boffin’in penaltı kurtardığını bu gidişle zor görürüz.

Her şeyin yolunda gittiği ve puan olarak ligin tehlikeli sularından uzaklaşılan hatta üst sıralar ile puan farkını neden olmasın diyecek kadar düşüren takımda Futbol Sorumlusu Nuri Şahin ve teknik heyeti tebrik ediyoruz.

Geçen hafta yazımda maç sonu açıklamalarını ve Nuri Şahin’in soyunma odası konuşmasının şehrin özlediği ve sevdiği konuşmalar olduğuna değinmiştim. Bu hafta maç sonu ise Teknik Sorumlu Alfons Groenendijk, “Şu anda 44 puan yeterli gözükebilir ama bizim taraftarımıza ve şehre daha fazlasını yaşatma düşüncemiz var. Bunun için savaşmaya devam edeceğiz. Bulunduğumuz noktayı yeterli görmüyorum” açıklamasıyla hepimize verdi coşkuyu.

Bu şehir senelerdir özlediği futbolu izliyor. Takımıyla özlediği bağı tekrar kuruyor ve hem saha içi hem şehirde gücünü tekrar topluyor ve her geçen hafta daha büyük ümitlerle neden olmasın diyor… Bu enerji ve ivme ile devam ettikçe yine kendimiz bir hata veya konsantrasyon kaybı yaşadığımız bir maç çıkarmadığımız sürece iddiamı tekrarlıyorum;

Bu Antalyaspor’dan kaçış yok!