Kabak Üstü Tahin

Engin Erdem yazdı…

Kabak Üstü Tahin
11 Mart 2020 08:54

Hem geçen hafta Fenerbahçe hem de hafta içi kupada Alanyaspor karşısında yenen son dakika golleri ve kaybedilen büyük avantajlarla çıktı Antalyaspor, Gençlerbirliği deplasmanına.

Kim ne derse desin, bir futbol takımında ne kadar işler yolunda giderse gitsin, yenen bu son dakika golleri bir sonraki karşılaşmayı etkiler. Sonuçta insan ve duygu faktörünü unutmamak gerekir.

Aralık ve ocak aylarında ne kadar da kaybetmeye alıştıysa gözümüz, uzun zamandır ligde kaybetmeyen Antalyaspor’a da alışıverdik hemen. Hep güzel oyun, hep güzel skor, hep güzel goller istiyoruz. Maalesef Antalyaspor taraftarı olarak ayağı yere basan ve olgunlaşan bir yapıya bürünmekte zorluk yaşıyoruz. Çok sevgiden mi, sabırsızlıktan mı kaynaklanıyor bilemiyorum fakat biraz da bu bizim için iyi oldu diyebilmeliyiz. Hemen suçlu aramamalıyız.

Bunca sıkıntılı süreçten sonra ligde son maçlara girerken oyun, taktik ve teknik konuşmanın doğru olduğuna katılmıyorum. Gençlerbirliği maçında “kazanamayacaksan kaybetmeyeceksin” düsturunu başarıyla gerçekleştirilmiştir Antalyaspor. Zaten hatırlarsanız Ankara hep uğurlu gelir bize ligin ikinci yarıları.

Bundan sonrası için mücadele, alınan olumlu skor ve ligde kalmak en önemli şey olarak gözüküyor. Fazla da irdelememek lazım. Daha fazla destek olmak lazım. Ligde kalıp, bir de kupa finali yaparsak eğer işte o zaman kabak üzerine tahin olur Antalyaspor için bu sezon.