Judo Takımı Türkiye Şampiyonası’nda

Antalyaspor’un judocuları, Yıldızlar İl Birinciliği ve İl Seçmesi Müsabakalarında başarılı bir performans sergiledi.

Judo Takımı Türkiye Şampiyonası’nda
26 Nisan 2024 11:19

Türkiye Judo Federasyonu Antalya İl Temsilciliği tarafından organize edilen Yıldızlar İl Birinciliği ve İl Seçmesi Müsabakaları 25 Nisan 2024 tarihinde Antalya Spor Salonunda gerçekleşti. Müsabakalara antrenör Savaş Bat ile birlikte katılan Antalyaspor’un 2010 ve 2011 doğumlu judocuları salondan 4 madalya ile ayrılırlarken 2 sporcu da Yıldızlar Türkiye Judo Şampiyonası için de katılım hakkını cebine koydu.

Antalya’nın her köşesinden toplam 57 sporcunun madalya mücadelesi verdiği organizasyonda 2011 doğumlu Antalyasporlu judoculardan 63 kilogram kategorisinde yarışan Tuana Keleş ve 46 kilogramda yarışan Ali Osman Şahin üçüncü olarak birer bronz madalya elde ettiler.

Akreplerin müsabakalarda 48 kiloda mücadele eden isimi 2010 doğumlu Kevser Gizem Bükülmez ve 38 kiloda mücadele eden 2011 doğumlu Mehmet Ayyıldız rakiplerini teker teker saf dışı bırakarak altın madalyaya ulaşan judocular oldular. Gizem ve Mehmet elde ettikleri bu başarı sonucunda önümüzdeki hafta Ordu’da düzenlenecek Yıldızlar Türkiye Judo Şampiyonası vizesini de kazandılar.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.