İzmir’de Antalya Fırtınası

Selin Antalya yazdı…

İzmir’de Antalya Fırtınası
A+
A-
20 Ağustos 2019 08:54

18 Ağustos 2019  tarihinde oynanan Göztepe maçında hava gerçekten rüzgarlıydı. Ama maç saatine kadar bu rüzgarın ve fırtınanın kimin yanında olacağı bilinmiyordu ki sahaya çıkan Antalyaspor, maçın ilk dakikasından itibaren fırtına gibiydi.

Geçen sezon herkesi en fazla şaşırtan takım olduğumuzu biliyoruz. Çünkü “düşer” denilen takım ligi ilk 7 sıra içerisinde bitirdi. Bu yıl da yine aynı söylemler ile lige başladık. Fakat takım gerçekten istekli, azimli ve mücadeleci bir futbol sergiledi. Bülent Hocanın mütevazi kadrosu ile iyi işler yapacağına inanıyorum. Tek yadırgadığım ise; Bülent Hocanın geçen haftalarda yapmış olduğu “ilk hedef, ligde kalıcı olmaya devam etmek olacak” demesiydi. Umarım bu hedef sadece mütevazi kişiliğindendir. Çünkü Antalyaspor her zaman Avrupa Kupalarını hedefleyen bir takımdır.

Maça gelecek olursak, Serdar ve Hakan ile heyecanlı bir başlangıç yaptık. Takımın isteği ilk dakikalardan belli oluyordu. O yüzden gol gecikmedi ve Diego ile golü bulup güzel bir galibiyetle maçı bitirdik.

Takımı genel olarak değerlendirecek olursak; Boffin maçın ilerleyen zamanlarında kritik kurtarışlar yaparak sezona hazır olduğunu gösterdi. Fatih Karagümrük’ten aldığımız genç futbolcumuz Ufuk ise gerçekten beni etkiledi. Sahanın her yerinde vardı. İlerleyen zamanlarda takıma daha fazla katkı sağlayacağından eminim.  Bahadır ve Mukairu ise maç boyunca güzel işler yaptı. Hakan, Serdar ve Diego üçlüsü ise zaten tam anlamıyla fark yarattı diyebilirim. Maçın tek gelişmesi gereken adamı Doğukan’dı. Umarım kısa zamanda toparlanıp, takım uyum ve ahengi için bir şeyler yapar.

Kısaca takım olmak, birlik olmak, ekip olmak… Her şey yansıdı taraftara ve skora. Hep görmek istediğimiz bütünsellik, sonuca da güzel etki etti. Daha sonrasında izlediğimiz videolardan takımın soyunma odasındaki sevinci, motivasyonu ve coşkusu önümüzdeki maçlara daha iyi yansıyacak ve ligde iyi yerlerde olacağımızı düşünüyorum.

Ayrıca maç saati nedeni ile sabaha karşı Antalya’ya varan, uykusuz işe giden harika Antalyaspor taraftarı gerçekten olağanüstüydünüz. Şimdi Denizli maçı için tribünleri doldurma ve takıma daha fazla destek verme zamanı.