İş Kazası

Malatyaspor deplasmanı lig ikinciliği açısından son derece önemliydi camia açısından…

İş Kazası
18 Aralık 2018 08:25

Malatyaspor deplasmanı lig ikinciliği açısından son derece önemliydi camia açısından.

26 puana ulaşmanın da rahatlığıyla sahaya çıktık. Diego’nun basit hatasına kadar da iyi oynuyorduk aslında. Bu sezon ilk defa kendi oyun planımıza benzeyen bir takımla karşılaştık. Yeni Malatyaspor topu bize bıraktı ve kontralarla gol aradı, bunda da başarılı oldular. Oysa deplasmanda topa hakim, oyunu bizim sahamıza yıkmaya çalışan rakiplere karşı Bülent Hoca kontralarla sonuca gidiyordu. Bu tarz oynayan rakiplere karşı alternatif oyun planları üretmesi gerektiğini hocamız Malatya’da tecrübe etti. Bu deplasmanda kaybedilen 3 puandan ziyade, 4 oyuncumuzu kart cezası, Mevlüt’ü de yüksek ihtimalle adale sakatlığı sebebiyle kaybettik ve tabir-i caizse ağır yaralı olarak Malatya’dan döndük.

Önümüzde çok önemli 2 maç var devre arası öncesi. Perşembe günü Darıca deplasmanında tur için sahaya çıkacağız. Bülent Hoca her ne kadar gençlere şans vereceğini ısrarla söylese de, ligde kart cezalısı olan Celustka,Doğukan ve Maicon’un bu maçta sahada olacaklarını tahmin ediyorum. Bu maça özellikle taraftarların çok önem verdiği gerçeği var. Umarım perşembe günü herhangi bir kazaya uğramadan, sahadan turu atlamış şekilde ayrılırız.

Sonrasında ise pazartesi günü sahamızda Fenerbahçe ile çok zor bir maça çıkacağız. İki kanat oyuncusu ve takımın defansının en önemli isimlerinin yokluğunda nasıl bir oyun anlayışıyla sahada olacağımızı çok merak ediyorum. Bülent Hoca bu sezon birçok defa yaptığı gibi yine şapkadan tavşan çıkartıp, sürprizlerle dolu bir kadro ve oyun sistemiyle takımını sahaya çıkaracaktır.

Bu maçta alınabilecek sonuçtan bağımsız olarak Antalyaspor, Bülent Hoca önderliğinde sezonun ilk yarısında çok iyi bir puana ulaşmıştır. Sezonun 2. yarısında büyük bir mucize olmazsa da rahat bir sezon geçireceğiz gibi görünüyor. Devre arasında 2-3 nokta transferle ligi daha da iyi bir noktada bitirebileceğimizi düşünüyorum.

Önce perşembe Darıca deplasmanında sonra da pazartesi sahamızdaki Fenerbahçe maçında takımımıza desteğimizi esirgemeyelim. Bu takım bunu sonuna kadar hak ediyor çünkü.