Nuri Şahin: “İşin Ciddiyetinde Olan Bir Kulübe Sahibiz”

Nuri Şahin, yeni yılın ilk basın toplantısını Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’nde düzenledi.

Nuri Şahin: “İşin Ciddiyetinde Olan Bir Kulübe Sahibiz”
2 Ocak 2022 15:33
A+
A-

Fraport TAV Antalyaspor Futbol Sorumlusu Nuri Şahin, Antalya’da görev yapan basın mensupları ile bir araya geldi. Şahin, Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’nde gerçekleşen basın toplantısında ligin ilk yarısında kendi dönemini içeren 11 maçlık bölümü ve oynanan 3 Türkiye Kupası karşılaşmasını değerlendirdi.

Sözlerine Antalyaspor camiasının yeni yılını kutlayarak başlayan Antalyaspor Futbol Sorumlusu Nuri Şahin, “11 haftalık bölüme baktığımızda gayet olumlu bir görüntümüz vardı. 1-2 puan daha fazla alabilirdik ama geldiğimiz günden itibaren oyuncuların yaklaşımı ve oyun felsefemize yatkınlıkları gayet pozitifti. 1-2 maç hariç aslında sahada görmek istediğimizi gürdük. Umarım ligin ikinci yarısında bunu geliştiririz. Oyuncuların performanslarına baktığımızda, formsuz oyuncuların form kazandığını, bazı oyuncuların çıkış yaptığını gördük. Zorlanan oyuncularımız da oldu ama bunlar gayet normal. İşin ciddiyetinde olan bir kulübe sahibiz. İkinci yarının daha sert geçeceğini biliyoruz” dedi.

Gazetecilerin inişli çıkışlı bir grafik çizildiği ile ilgili sorusuna da yanıt veren Şahin, “Benim en çok üzüldüğüm maç Kasımpaşa maçıydı. O maçı alsaydık kafamızdaki puan baremine ulaşacaktık. Alanyaspor ve Trabzonspor maçlarından sonra buna düşüş demeyelim. 14 resmi maç oynadık. 2-3 maç hariç hep pozitif futbol görüyorum. Benim için oyun önemli. Her maç takımdan aynı performansı almak kolay değil ve zaman alacak bir şey. Bazı maçlarda yorgun düşebiliyorsunuz. Kasımpaşa maçında zihinsel yorgunluk olduğunu sezdim. Ama bazı maçlarda kötü oynasanız da kazanmalısınız” ifadelerini kullandı.  

Takımın bazı maçlarda skoru korumak için geri çekildiği konusunda da soru alan Futbol Sorumlusu Nuri Şahin, “Biz aslında öndeyken geri çekilmiyoruz. Kasımpaşa maçında belki geri çekilsek golü de yemeyecektik aslında. Takımdan çok kendime kızıyorum o maçta. Bahadır’ı biraz daha erken alabilirdim oyuna. Donk’un öne çıkacağını biliyordum ve önlem almalıydım diye düşünüyorum. Futbolda bunlar var. Acı çekerek öğreneceğiz. Bir de zamana oynamaya karşıyım ben. Yerde yatmalara kızıyorum. Oyunu 90+’lara getirmemek lazım. Konya maçında da geri yaslanmadık, onlar iyi oynadı. Hafta içi çok çalışamadığımız için yaptığımız hamleler çok oturmadı. Yediğimiz gole çalışmıştık ama olmadı. Hedefimiz ikinci yarıda daha fazla maç kazanıp istikrar sağlamak. Bunun neticesinde de ligde rahat bir konumda olmak. Kupada da yolumuza devam etmek istiyoruz. Oyun iyi ise otomatikman alacağımız puanlar zaten bizi bir yerlere getirecektir. Oyun olarak üzerine koymamız lazım. Belki 1-2 transferle bu süreci daha hızlı geçebiliriz” şeklinde konuştu.