İş Ahlakı

21 Temmuz 2020 08:54

Evren İlkdoğan yazdı…

Ankaragücü deplasmanı, bizim açımızdan öncelikle maddi yönden önemliydi. Alınan puan veya puanlara göre para kazanan bir kulübün, ligin son maçının son dakikasına kadar ciddiyeti elden bırakmaması gerektiğini düşünenlerden biriyim.

Ankaragücü ise bu maçta kazanıp umutlarını son haftaya taşımak için sahadaydı.

90 dakikanın sonunda kontra golüyle kazanan biz olduk ve sahada gösterdiğimiz mücadeleyle camiamız hakkında herhangi bir itham yapılmasına izin vermedik.

Bu maçlarda hem kazanıp hem de genç oyunculardan faydalanabilmek, Antalyaspor adına çok önemli. Gelecek hafta son maçımızı oynayıp, kısa bir aradan sonra yeni sezona başlayacağız. Bu arada hızlı şekilde transferler yapıp, gelecek sezonun hedefini belirleyeceğiz.

Yönetim ve teknik kadro açısından asıl iş bu dakikadan sonra başlıyor. Yakaladıkları uyum sebebiyle kendilerine olan güvenim tam. Benim gibi bu kadronun aynı iş ahlakını yeni sezonda da devam ettirip mevcut puanlarının üstüne 10-15 puan daha koyup, seneye ilk 5 mücadelesi yapacağını düşünenlerin sayısının hiç de azımsanmayacak sayıda olduğunu tahmin ediyorum.

Bazı futbolcuların genel performansına bakınca, Doğukan’ın orta sahada oynadığında ne kadar etkili olduğunu birkaç haftadır görüyoruz. Yeni sezonda Doğukan takımda kalırsa, umarım kanatlara hapsetmek yerine orta sahada daha çok şans verilir. Böylece verimliliği artırılabilir.

Aynı şekilde Bünyamin’in hem defansif hemde ofansif olarak maç içinde farklı mevkilerde katkı sağladığını son Ankaragücü maçında bir kez daha gördük. Yeni sezonda performansının üstüne daha da fazlasını koyacaktır.

Beni en çok heyecanlandıran ise yapacağımız yeni genç oyuncu transferleri olacak. Bu konuya gelecek haftaki yazımda yer vereceğim.

Keyifli bir hafta geçirmenizi dilerim.