İsabet Çok Gol Yok

Doğancan Ataş yazdı…

İsabet Çok Gol Yok
23 Mayıs 2023 11:00

Sezonun ‘bitse de gitsek’ kısmına girdiğimiz bu dönemde sahaya çıkıldı ve ne yazık ki galibiyet alınamadı. Her ne kadar son 6 maçta 1 galibiyet alınabilse de Başakşehir maçında en azından sahada savaşan bir takım görebilmek sevindirdi.

Maç boyunca toplam 9 isabetli şut bulan Antalyaspor, Başakşehir kalecisi Muhammed Şengezer’i geçmeyi başaramadı. Öyle ki birçok istatistik içeren uygulama ve internet sitesinde maçın adamı olarak Muhammed Şengezer seçildi.

Sahasında 3-2 kazandığı Ümraniyespor ve 4-0 kazandığı Kayserispor maçlarında 10 isabetli şut bulmuştu Antalyaspor. Şut veriminin yüksek olduğu bu maçlarda emeğinin karşılığını alan takımımız bu maçta ise ne yazık ki aradığını bulamadı. Ligin üst kısmıyla ilgili hedeflerimizin kalmadığı ve matematiksel kümede kalma hesaplarının yapıldığı bir dönem için değerli bir puan haneye yazıldı. Kaçan iki puanın üzüntüsü baki.

Maça dair bir not eklememiz gerekir, Haji Wright’ın ıslıklanması. Uzun zamandır bize böylesine güven vermiş, skor katkısı yapmış, kiralık geldiği sezon sonrası fedakarlık ve vefa gösterip takımda kalmış, kulüp tarihinin en yüksek bonservis bedeli ile satılması olası görünen bir futbolcuyu bir kötü performansı ile sahadan ıslıklayarak uğurlamak Antalyaspor’a pek bir şey kazandırmaz görünüyor. Sezonun bitmesine iki maç kalmış, Antalyaspor ligi kafada tamamlamışken oyuncunun böylesine bir maçta odaklanma problemi yaşaması olası ihtimaller dahilinde değerlendirilebilir. Antalyaspor’u izleyen bir taraftar olarak Haji Wright’ın performansını bende beğenmedim. Yine de yukarıda saydığım sebeplerle oyuncuyu yargısız infaz etmemek gerek diye düşünüyorum. Belki de birkaç hafta sonra anlaşılacak bir kulüple yolcu edeceğimiz oyuncumuzu buradan güzel şekilde uğurlamak da Antalyaspor’a yakışanı yapmak olacaktır.