İş Ahlakı

18 Mart 2020 08:52

Evren İlkdoğan – İş Ahlakı

Düşme hattındaki rakiplerin puanlar aldığı ve düşme hattıyla 2 puan fark kaldığı bir haftada Sivasspor maçı bizim için daha da önem kazanmıştı. Seyircisiz oynayacağımız bu maçta, iç saha avantajımızı kullanamayacağımızı düşündüğüm için maç öncesi 1 puana razıydım.

Maça istekli başlayan ve kazanmak isteyen taraf, 90 dakika boyunca bizdik. Maç boyunca yakaladığımız pozisyonları cömertçe harcadık.

Golden önceki pozisyonda Boffin çok önemli bir kurtarış yapmasa, belki sahadan mağlup bile ayrılabilirdik. Önce Boffin’in kurtarışı sonra Veysel’in altın değerindeki golü, hem bizi düşme hattından uzaklaştırdı hem de orta sıralardaki yerimizi sağlamlaştırdı.

Düşme hattında puanların birbirine yakın olmasından ötürü barajın 33-35 puan arasında olacağını düşünüyorum. Kalan maçlarda alacağımız 7-8 puanla rahat şekilde ligde kalacağız, büyük bir sürpriz olmazsa.

Bu zor ortamda iş ahlakıyla sahada 90 dakika boyunca ter döken futbolcular ve kenardaki teknik heyet övgüyü hak ediyor.

Tamer Tuna’ya ayrı bir parantez açmak gerektiğini düşünüyorum.

Özellikle hücum yapmayan, gençlere şans vermeyen, sabit fikirli olduğu konusundaki kendisine karşı olan tüm önyargılarımı kırdı. O başarılı olsun, beni ve benim gibileri mahcup etmeye devam etsin. Helal olsun hocam!