İkisi de Gitmeli

Morais ve Eto’o arasındaki ego savaşları, denklemi çözmek için başlanması gereken ilk nokta …

İkisi de Gitmeli
A+
A-
4 Ekim 2016 08:56

Maç benim için 48. dakikada bitti çünkü maçın kırılma anı yaşandı o dakikada. Maçın hakemi Özgür Yankaya attığımız nizami golü komik bir faul kararıyla geçersiz kıldı. Futbolda öyle anlar vardır ki, maçın kaderini değiştiren kararlar verir hakemler. Biz de Galatasaray maçında bunu yaşadık. İkinci yarının henüz başında iki farklı üstünlüğü yakalamış olacak, devreye motive başlamış rakibimizi şaşırtacaktık. Kim ne derse desin maçta çok başka bir senaryo yaşanacak, filmin sonunda biz mutlu ayrılacaktık.

Gelelim kaosulu hallerimize;
Sezon başından beri maalesef yaşadığımız krizler sebebiyle maçlardan önce ve sonra saha içiyle değil de saha dışıyla ilgili konuşuyoruz, yazıyoruz. Ne yazık ki bunun karşılığı olarak da altı maç sonunda iki puanla lig sonuncusuyuz. Ligin ikinci haftasında Alanyaspor maçından sonra “Hiçbirimiz sahada değiliz.” demiştim, geçen haftaki yazımda “Sahaya bir inebilsek” diyerek hala kafaların sahada olmadığına vurgu yapmıştım.. Taktik, kondisyon, mücadele isteği gibi durumlar bir şekilde aşılır. İçinde bulunduğumuz kaotik ortam nasıl aşılır orası çok bilinmeyenli bir denklem haline geldi ve biz bu çok bilinmeyenli denklemi çözemediğimiz sürece saha içinde başarı beklemek sadece hayalden ibaret.

Morais ve Eto’o arasındaki ego savaşları, denklemi çözmek için başlanması gereken ilk nokta. Geçen sezon kurulan yapı, bu sezon yönetim değişikliği ile rafa kalkmış gibi gözüküyor. Eto’o yeni oluşan düzende takımın lider ve yıldız futbolcusu ama hepsi bu kadar. Bunun anlamı şu; bu takımın teknik patronu Morais, sen sadece sahada sana verilen görevi yap ve Morais’in işine karışma.

Zaten transfer sezonunda yaşanan git-gellerden demoralize olmuş bir Eto’o, takımdaki bu yeni düzene pek rıza göstermemişe benziyor ve kabullenemediği de gösterdiği performansla ortada. Bir de işin içine Ali Şafak Öztürk kulüp başkanı olarak müdahalede bulunup karışınca üstüne kadro dışı bırakılma durumu yaşadı.

Sadece ülkemizde değil, dünyada futbolun doğasında olan futbolcu egemen durumu her zaman kazanan taraf olmuştur. Kaybedenler daima teknik patronlardır. Maalesef bu düzenin kuralı olarak şu an için kaybeden taraf olan Morais bir an önce gitmelidir. Devre arası ise Eto’o gitmelidir yoksa giden Ali Şafak Öztürk olur. Yani biri hemen, diğeri devre arası gitmeli.